Starší nebo nepoužívaný lak na nehty nevyhazujte. Máme pro vás tipy na jeho netradiční využití

Ostatní 13. října 2017 | 20:12 — Simona Hrušková
První věc, která vás napadne s lakem na nehty, je samozřejmě jeho použití na zkrášlování nehtů. Existují ale i jiné způsoby využití laku na nehty.
Myslíte si, že laky na nehty jsou jen pro parádu? Tak to jste na omylu! Je celá škála využití, kdy je oceníte také v praktickém životě. / Shutterstock

Starší nebo už nepoužívaný lak na nehty nemusí nutně skončit v koši. Před tím vám může posloužit. Máme pro vás hned pět možností, jak ho využít.

Záchrana punčocháčů

Určitě to znáte, při vstávání si posouváte židli a o něco zavadíte. Tříska! A oko na punčocháčích je na světě a s ním jede ažura jako divá. Jak ji zastavíte, aby nebyla přes celou nohu? Mějte v práci v šuplíku lahvičku s bezbarvým lakem. Kápněte ho na oba konce ujetého oka. Díru to samozřejmě nezacelí, ale zabrání větším škodám.

Šicí koutek poprvé

Když navlékáte nit, je to někdy o nervy. S klasickou tenkou to není tak strašné, ale co taková vyšívací bavlnka? Je spletená ze dvou vláken a jedno z nich vždy trčí bokem, takže nechce do ouška jehly. Opět pomůže lak! Stačí jen opravdu malé množství a máte navlečeno. 

S nití podruhé

Knoflíky, zvlášť ty na košilích, bývají šité strojově a často z nich na jedné straně trčí nezapošitá nitka. Už jste za ni zkoušeli zatáhnout? Většinou vám zůstane v ruce, ovšem i s knoflíkem! Zabráníte tomu jednoduše: přetřete nitě a dírky bezbarvým lakem. Dávejte pozor na množství, už tenká vrstva udělá velkou službu.

Bižuterie bez zelených šmouh

Milujete bižuterii, ale nesnášíte zelené šmouhy, které se vinou na vašich prstech nebo zápěstí? Předejdete tomu přetřením vnitřní strany toho senzačního prstenu či náramku, který jste si právě koupili, bezbarvým lakem.

Nápověda ve svazku klíčů

Zorientovat se i ve svých vlastních klíčích nemusí být vždy snadné. Zkus trik s barevnými laky, které dokážou tento problém hravě a originálně vyřešit.

Rez v koupelně

Šrouby v koupelně natřít bezbarvým lakem a nezreznou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Filmový festival zahájen: Okouzlující Daniela Peštová ohromila Vary!

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal

Chybí vám miska na party? Vyrobte si ji z konfet nebo...

Úžasné podtácky pod vaše skleničky vás nadchnou. Jsou z...