Pokud nemůžete sehnat v obchodě kvasnice, jednoduše si je doma vyrobte. Není to nic složitého

Ostatní 17. dubna 2020 | 11:00 — Helena Malá
Kvůli koronavirové pandemii je v mnoha obchodech problém sehnat obyčejné kvasnice. Pokud i vy je marně sháníte, máme pro vás dobrou zprávu. Vyrobíte je sami docela snadno. Navíc z ingrediencí, které má většina lidí běžně doma.
Další 4 fotografie v galerii
Pokud nemůžete sehnat kvasnice, nezoufejte, lze je nahradit domácími výrobky / Deposithotos

Droždí se v posledních týdnech stalo nedostatkovým zbožím. Lidé ale chtějí péct buchty, koláče, kynuté knedlíky i pečivo. Naštěstí existuje řešení v podobě domácí přípravy kvasnic. Uvidíte, že ve všem zastanou ty kupované.

Brambory a pivo

Droždí lze připravit například z brambor a piva. Co budete potřebovat:

  • 500 g brambor
  • 60 g cukru
  • 2 lžíce piva
  • voda

Brambory nejprve uvařte do měkka. Oloupejte, prolisujte a přidejte tolik vody, aby z nich byla hustá kaše. Do ní potom přimíchejte cukr rozpuštěný v malém množství vody – při jeho rozpouštění by měla vzniknout hmota sirupovité konzistence. Vše dejte vykynout na teplé místo. Během kynutí přidejte 2 lžíce piva a dobře zamíchejte. Nechte kynout dalších 24 hodin a kvasnice jsou hotové. Na 500 g mouky použijete asi 4 - 6 lžic domácích kvasnic. Těsto pak krásně nakyne.

Droždí z jablek 

Vyzkoušet můžete také droždí z jablek. Co budete potřebovat: 

  • 1 jablko (použít můžete i hrušku)
  • 1 hrnek hladké mouky
  • 1 hrnek vody

Jablko dobře omyjte a pokrájejte ho i se slupkou na kousky, dejte do zavařovací sklenice a zalijte vodou. Sklenici přikryjte víčkem a nechte ji dva dny v teple. Poté kousky jablek vyndejte a přidejte k výluhu mouku. Promíchejte, nechte vzniklé droždí ještě alespoň 20 minut odpočívat a můžete se pustit do pečení.

Sušené ovoce

Kvasnice můžete doma vyrobit i pomocí sušeného ovoce a vody. Co budete potřebovat:

  • sušené ovoce (rozinky, švestky, meruňky a podobně)
  • mouku
  • vodu

Sušené ovoce dejte do nádoby a přilijte 30 - 40 ml (cca 2 - 3 lžíce) vody. Zamíchejte. Voda se začne zakalovat. Ke směsi přisypejte mouku, množství by se mělo objemově rovnat směsi vody a ovoce, která už je v míse. Pokud nemáte po ruce váhu, přidejte tolik mouky, aby vzniklo tekuté, mokré těsto. Potom už čekejte. Udržujte nádobu v teple, ale ne v horku. Po zhruba 12 hodinách uvidíte, jak se tvoří bubliny. Po cca 24 - 48 hodinách odeberte část hmoty a přidejte k ní 30 - 40 ml vody a opět mouku a proces opakujte. Tentokrát by se bubliny ve vzniklém kvásku měly objevit mnohem rychleji. Nyní máte kvásek připravený k pečení. Z domácích kvasnic si můžete upéct třeba chleba nebo rohlíky, recepty najdete v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu