Správná velikost terária či akvária se odvíjí od počtu jeho obyvatel

Mazlíčci 19. dubna 2017 | 05:48 — redakce
Výběr terária a akvária přímo závisí na druhu a počtu zvířat, které v něm budou žít. Pokud zakládáme nový chov, měli bychom se informovat, jaký životní prostor naši vysnění miláčci potřebují. Nejpraktičtější jsou sice výrobky lité z čirého skla, jsou však k dostání pouze v malých velikostech. Většina terárií je lepená nezávadným lepidlem.
Rozměry i vybavení terária či akvária předem pečlivě naplánujme podle velikosti a počtu jeho budoucích obyvatel / Internet

Na trhu jsou k dostání terária se základní výbavou pro konkrétní druh obyvatele, nebo taková, do nichž musíme většinu příslušenství dokoupit. Své terárium bychom měli vybavit tak, aby dělalo radost nejen nám, ale hlavně svým obyvatelům. Rozhodně se neobejdeme bez osvětlení a s dekoracemi bude život uvnitř hned veselejší. Hodit se budou také misky, podestýlka či pinzeta.

Pokud si chceme pořídit akvarijní rybky, i pro ně musíme vybírat „bydlení“ především podle jejich velikosti a počtu. Mnoho lidí tvrdí, že pestré rybky, ladně plující lesem vodních rostlin, jsou lepší než televize. Akvarijní technika je na vysoké úrovni, založit krásné akvárium proto zvládne každý.

Potřebnou technikou kompletně vybavené akvárium pořídíme od dvou do deseti tisíc, podle velikosti a provedení. Akvarijní rostliny a běžně chované rybky jsou pak překvapivě levné. Proto je dobré na začátku investovat víc do velikosti nádrže. Nejen že bude vypadat lépe a dá mnohem větší možnosti pro chov rybek, ale také se snáze udržuje.

U akvária neplatí, že čím menší, tím méně práce, ale naopak. Uvnitř skleněných stěn je třeba vytvořit prostředí s přírodní rovnováhou, a to je mnohem snazší ve stolitrové, nežli v třicetilitrové nádrži. Kvalitní vybavení, jako je výkonný čisticí filtr, dobré osvětlení s časovým spínačem a topné těleso s termostatem zajistí bezproblémový chod.

Snadno pořídíme i další pomůcky pro čištění nádrže, jako je klasický odkalovací zvon s hadičkou či škrabky na odstraňování řas, a samozřejmě i speciální krmiva a přípravky na úpravu vody.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Na pobřeží Japonska byla objevena další opuštěná loď duchů ze Severní Koreje

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal

Chybí vám miska na party? Vyrobte si ji z konfet nebo...

Úžasné podtácky pod vaše skleničky vás nadchnou. Jsou z...

Ještě jste neořezali své ovocné stromy? Je nejvyšší čas!

Co se starými legínami? Upleťte si z nich polštář