Hledáte chlupatého parťáka do vaší rodiny? Zvažte všechny okolnosti

Mazlíčci 07. srpna 2019 | 10:40 — Veronika Prášilová
Pes je nejlepší přítel člověka. Stokrát omílané spojení znějící jako klišé, u kterého vám však všichni pejskaři potvrdí, že je pravdivé do posledního detailu. Pokud jste zrovna i vy ve fázi, kdy hledáte rodinného parťáka, nezapomeňte zvážit všechna pro a proti, které s sebou příchod čtyřnohého člena doprovází.
Další 3 fotografie v galerii
Pejsci jsou skvělí parťáci, ale ne každý má trpělivost / Depositphotos

Můžete se také inspirovat, která plemena jsou pro život v rodině s dětmi ideální.

Pes není hračka pro dítě

Než si mazlíčka domů přivedete, určitě byste měli zvážit všechny okolnosti, které to s sebou nese. Počáteční nadšení ze štěněte totiž velmi rychle opadá a vám nastanou nové povinnosti, které s sebou život s pejskem přináší. Rozhodně byste se tedy měli vyvarovat toho, abyste koupili štěně svému potomkovi jako dárek nebo vytouženou hračku. Berte v potaz, že většina odpovědnosti bude vždy jen na vás, protože nadšení každého dítěte z nového kamaráda velmi rychle pomine.

Počítejte s náklady

Život se psím kamarádem přináší mnoho radosti, ale také starostí a je i finančně náročný. Je třeba si uvědomit, že pejsek žije mnoho let a jak stárne, rostou také náklady za péči o něj. Pomineme-li krmení na každý měsíc, je třeba počítat s pravidelným očkováním, odčervováním i případnými léčebnými výlohami při nemoci nebo úrazu psa. A to jsou náklady pohybující se v řádech tisíců korun. Dobře proto zvažte i tuto stránku věci.

Ideální rodinní parťáci

Pokud jste však i přes to přesvědčeni, že psí parťák je pro vaši rodinu ten pravý, pak začněte hledat vhodné plemeno. A pokud máte doma děti, samozřejmě hledejte takovou rasu, která je primárně naučená trpělivosti k lidským mláďatům. Nejlepší pověst mají v tomto ohledu tyto druhy:

  • zlatý retrívr
  • labradorský retrívr
  • border kolie
  • boxer
  • francouzský buldoček
  • mops
  • kavalír king charles španěl
  • bišonek

Kamarád z útulku – ano či ne?

Určitě vás také napadla možnost pořídit si pejska z útulku. Tento krok je skvělý ve chvíli, kdy máte s pejsky více zkušeností. Pokud se totiž nejedná o štěně, je velmi pravděpodobné, že má za sebou obyvatel útulku nějakou nemilou zkušenost, kterou si v sobě ponese dlouhou dobu, ne-li do konce života.

A ačkoli vám bude nesmírně vděčný za to, že jste se ho ujali, mohou nastat situace, kdy bude reagovat neadekvátně, a uštědří vám, byť nechtěně, nějaké to kousnutí. K malým dětem proto raději volte štěněcího kamaráda se známou minulostí. Zkuste se také podívat na pár rad do začátku vašeho společného života, o kterých jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Pár dobrých tipů, jak se vyhnout poplatkům za odbavená zavazadla v letadlech

Pár dobrých tipů, jak se vyhnout poplatkům za odbavená...

Destinace, kterou si Češi zamilovali a na podzim ji berou...

Podzimní Bruggy: Město vodních kanálů láká návštěvníky...

Orientální pohádku, luxus a příjemné teploty. To všechno...

Skvělý tip na podvečerní výlet: Vypravte se do sovího ráje...

Blíží se sezóna karnevalů. Ten nejbláznivější vypukne...

Zavřít reklamu