Dopřejte svému psovi ve vedrech osvěžující svačinku. Výroba je snadná

Mazlíčci 16. června 2019 | 10:36 — Veronika Prášilová
Způsoby, jak se v létě zchladit a osvěžit, hledá každý z nás. Nejsnadnější cestou je vedle pobytu v řádně vychlazené místnosti pravidelný přísun osvěžujících nápojů a dostatečné množství zmrzliny. Jak to ale udělat, abyste podobné radovánky mohli dopřát také svému psovi?
Další 4 fotografie v galerii
Nejen lidé chtějí v létě mlsat / Shutterstock

Odpověď je jednoduchá. I svým čtyřnohým chlupáčům, nemáte-li tedy naháče, můžete připravit vynikající zmrzlinu.

Základ skvělého pamlsku

Na výrobu parádní psí pochoutky budete potřebovat:

  • 1 velký bílý jogurt (nejlépe řeckého typu)
  • 1 zralý banán
  • 2 čajové lžičky burákového másla
  • 2 čajové lžičky medu

K tomu všemu se vám budou hodit tvořítka na led, která poslouží jako formička.

Všechny přísady smíchejte a rozmixujte, a výslednou hmotu nalijte do připravených formiček. Pokud nemáte k dispozici tvořítka pro výrobu ledu, můžete použít například kelímky od malých marmelád či něco v podobné velikosti. Příliš nedoporučujeme využívat větší tvary, aby se váš pejsek výsledné zmrzliny nepřejedl a vy mu ji mohli „dávkovat“ dle potřeby.

Když mléko není to pravé

Může se však stát, že váš pejsem z jakéhokoliv důvodu nesmí mléčné výrobky. Ani v takovém případě ho o skvělou zmrzlinu nemusíte připravit. Jogurt pouze nahradíte vývarem. Výsledek sice není tak smetanový a pevný, ale vašemu miláčkovi bude rozhodně chutnat. Tato varianta je dobrá také pro pejsky, kteří mají problém s pitným režimem a přes den do sebe příliš tekutin nedostanou. Díky vývaru je snadno ošidíte.

Tip

Skvělý vývar pro pejska připravíte povařením kuřete s mrkví, bylinkami a česnekem. Můžete jej vylepšit rybí konzervou. Před zamražením pak můžete do tvořítek přidat kousky vařeného masa, aby se k nim váš pes musel prolízat.

Dopřejte jim hostinu

A úplně nejvíc vás budou pejsci milovat, pokud obě předchozí varianty sloučíte. Jestli váš pejsek nemá problém se sladkým, sáhněte klidně po ovocném jogurtu, případně dětské přesnídávce, které smícháte s uvařeným vývarem. Skvělou variantou je také smíchání jogurtu s rybičkovou konzervou nebo například se syrovými vejci.

A jako bonus můžete do jogurtu rozmixovat kuřecí nebo vepřová játra. Váš pes vás bude milovat, a za každý kousek zmrzliny pro vás udělá první poslední. Jen myslete na to, že se stále jedná o pamlsek, který by neměl nahrazovat plnohodnotnou psí stravu!

Myslete na chlazení

Nezapomínejte na to, že jen samotná zmrzlina nedokáže v horkých dnech pejsky ochladit. Je vhodné dodržovat několik základních pravidel, aby se léto nejen pro vás, ale i pro vašeho mazlíčka, nestalo pouhým utrpením. Co můžete udělat pro to, abyste si následující týdny užili ve zdraví a pohodě, si můžete přečíst v našem dalším článku plném dobrých rad.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak cestovat v pohodě a bez stresu

Jak cestovat v pohodě a bez stresu

Největší rakouský skiareál mimo Alpy. Hochficht je na skok...

Jakou strategii použít při rezervaci hotelu, abyste dosáhli...

Leden ve Špindlu ve znamení skvělého lyžování, nízkých...

Singapur láká stále více Čechů. Kdy je nejlepší čas na...

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Vietnamu a co vás v této...

Zavřít reklamu