Chystáte se na dovolenou a váš pejsek nemůže s vámi? Existuje několik možností jejich hlídání

Mazlíčci 05. června 2019 | 09:10 — Veronika Prášilová
Přípravy na léto jsou v plném proudu a s tím souvisí plánování vaší dovolené. Pokud máte čtyřnohého mazlíčka, pravděpodobně řešíte otázku kam s ním. Pokud s vámi opravdu nemůže, není to neřešitelný problém.
Další 4 fotografie v galerii
Ne vždy můžeme vzít pejska na dovolenou s sebou / Shutterstock

Variant existuje hned několik. Pojďme se na ně společně podívat.

Když to nejde u známých

Nejlepší samozřejmě je, pokud může váš čtyřnohý přítel cestovat s vámi a vám tak odpadne starost, kdo vám jej na těch několik dnů pohlídá. Ovšem ne vždy je to možné, zejména tehdy, cestujete-li letecky do zahraničí. V takovém případě přichází často na řadu někdo z příbuzných či přátel, ale ani to nemusí být sázka na jistotu. Skvělou službou, kterou dnes naleznete v každém kraji, ne-li dokonce okrese, je komerční hlídání pejsků.

Hlídání u vás doma

To je nabízeno ve třech nejčastějších variantách. Někteří provozovatelé služeb nabízejí jako vhodnou variantu hlídání pejska přímo v domácím prostředí. To znamená, že se k vám po dobu dovolené někdo nastěhuje domů, což je na jednu stranu pro pejska příjemné, protože zůstane v prostředí, které zná. Na druhou stranu, pokud dotyčné dobře neznáte, není jednoduché si je pustit do soukromí a navíc jim dát všanc celou svou domácnost.

Dočasný náhradní domov

Další službou, kterou mnohé organizace nabízejí, je rovněž hlídání pejsků v domácím prostředí, avšak tentokrát v domácnosti provozovatele. V takovém ubytovacím zařízení, které je obvykle součástí většího rodinného domu se zahradou, mohou pejsci využívat podobného komfortu, jako mají doma, podmínkou ale je, aby se dobře snášeli s ostatními parťáky. Při takovém hlídání nebývají pejsci nijak separování, takže pokud váš mazlíček zrovna nesnese přítomnost dalších psů, je buď nemožné jej do takového zařízení umístit, a pokud ano, pak vás to bude stát několik stovek navíc.

Vy do hotelu, pejsek také

Zřejmě nejčastější variantou, která je také nejvíce prověřená a žádaná, je pak ubytování vašich parťáků v takzvaných psích hotelech. V těchto zařízeních pejsci pobývají ve venkovních či vnitřních kotcích podle toho, zda jsou zvyklí žít v bytě či na dvorku, mají pravidelný přísun stravy a podle požadavku jsou dvakrát až třikrát denně venčeni.

Pokud navíc nemají problém s dalšími psy, absolvují obvykle procházku ve větší tlupě, takže mají možnost navázat přátelské vztahy s dalšími obyvateli hotelu. Tento typ ubytování se pohybuje od dvou až pěti set korun za noc, avšak pokud je hotel prověřený vašimi známými či vlastními zkušenostmi, jistě budete považovat tuto cenu za adekvátní.

Setkání bude grandiozní

Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že ne každému pejskovi takové odloučení svědčí, takže po vás může po celou dobu tesknit. Lépe samozřejmě snáší pobyt ti, kteří jdou do hotelu s parťákem, kterého dobře znají a nejsou tudíž v kotci sami. A věřte tomu, že ať už tam bude váš pejsek sám či ve dvojici, jejich nadšení poté, co si pro ně přijdete, z nich nevyprchá ještě hodně dlouho a budou si vážit každé chvilky, kterou budou s vámi trávit.

Pokud však nakonec po zvážení všech pro a proti přistoupíte k dovolené strávené s vaším mazlíčkem a cestu do zahraničí alespoň o rok odložíte, zkuste vašeho pejska na cestu připravit. Ne každý totiž zvládá jízdu autem v klidu a bez komplikací. Avšak existuje několik kroků, jak je na tento nevšední zážitek připravit, jak jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Pár dobrých tipů, jak se vyhnout poplatkům za odbavená zavazadla v letadlech

Pár dobrých tipů, jak se vyhnout poplatkům za odbavená...

Destinace, kterou si Češi zamilovali a na podzim ji berou...

Podzimní Bruggy: Město vodních kanálů láká návštěvníky...

Orientální pohádku, luxus a příjemné teploty. To všechno...

Skvělý tip na podvečerní výlet: Vypravte se do sovího ráje...

Blíží se sezóna karnevalů. Ten nejbláznivější vypukne...

Zavřít reklamu