Vyrobte svým mazlíčkům originální pelíšek v pár jednoduchých krocích

Mazlíčci 26. ledna 2019 | 13:13 — Veronika Prášilová
Slaví váš čtyřnohý mazlíček nějaké výročí a rádi byste mu pořídili nějaký originální dárek? Co takhle mu vlastnoručně vyrobit stylový pelíšek. Celý postup je velmi jednoduchý a bude vás stát doslova pár desítek korun.
Další 4 fotografie v galerii
S naší vychytávkou se vaši miláčci nebudou muset tísnit v jednom pelíšku / Shutterstock

A je jedno, jestli máte pejska nebo kočičku. Vlastní trůn vyrobený s láskou ocení každý z nich.

Zajděte do sklepa či na půdu

Pro začátek bude stačit, když se podívate k sobě do sklepa nebo babičce na půdu, a zkusíte tam najít starý kufr. Případně můžete vylovit také větší proutěnou ošatku, která však musí držet pohromadě a nesmí z ní trčet ostré kousky proutí.

Polštář a překližka

Dále doma zapátrejte v peřináči po polštáři, který bude pěkně naducaný, a také o pár centimetrů větší než kufr nebo ošatka. Pokud nemáte nic podobného doma, zaběhněte do obchodu, kde se dá za pár korun pořídit nový. Také si k ruce připravte překližku, která bude svým tvarem a velikostí odpovídat dnu kufru, a jdeme na to. 

Začněte očistou

Nejprve samotný kufr či ošatku dobře očistěte od nanesené špíny a případného zápachu, který se ho po letech ve sklepě drží. Pracujete-li s kufrem, dobře zvažte, zda na něm chcete nechat připevněné víko či nikoliv.

Pokud se rozhodnete, že jej na kufru ponecháte, je nutné ho zafixovat tak, aby drželo ve stále otevřené poloze. V opačném případě jej opatrně demontujte a případné nerovnosti po okraji kufru zahlaďte, aby se o ně mazlíček neporanil.

Závěrečná fáze

Aby byl kufr a jeho dno dostatečně stabilní, vložte do něj připravenou překližku. Tu můžete nechat buď takto volně, nebo případně můžete sáhnout po kvalitním lepidle a desku ke kufru jednoduše přilepit. Pak už stačí vložit do kufru pořádně načechraný polštář a máte hotovo.

A když svým miláčkům občas přinesete do nové postýlky vlastnoručně vyrobené pamlsky, bude jejich narozeninový den dokonalý. Recept na několik netradičních pochutin naleznete v našem článku zde.

Tip: Chcete-li svůj výtvor vyšperkovat, můžete kufr vyztužený překližkou přivrtat k nízké dřevěné stoličce. Díky tomu vytvoříte svému miláčkovi doslova královský trůn.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní bystřiny i divoká zvěř hned za humny

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Chystáte se do Chorvatska? Navštivte malebné jachtařské...

Zavřít reklamu