Vyrobte svým mazlíčkům originální pelíšek v pár jednoduchých krocích

Mazlíčci 26. ledna 2019 | 13:13 — Veronika Prášilová
Slaví váš čtyřnohý mazlíček nějaké výročí a rádi byste mu pořídili nějaký originální dárek? Co takhle mu vlastnoručně vyrobit stylový pelíšek. Celý postup je velmi jednoduchý a bude vás stát doslova pár desítek korun.
Další 4 fotografie v galerii
S naší vychytávkou se vaši miláčci nebudou muset tísnit v jednom pelíšku / Shutterstock

A je jedno, jestli máte pejska nebo kočičku. Vlastní trůn vyrobený s láskou ocení každý z nich.

Zajděte do sklepa či na půdu

Pro začátek bude stačit, když se podívate k sobě do sklepa nebo babičce na půdu, a zkusíte tam najít starý kufr. Případně můžete vylovit také větší proutěnou ošatku, která však musí držet pohromadě a nesmí z ní trčet ostré kousky proutí.

Polštář a překližka

Dále doma zapátrejte v peřináči po polštáři, který bude pěkně naducaný, a také o pár centimetrů větší než kufr nebo ošatka. Pokud nemáte nic podobného doma, zaběhněte do obchodu, kde se dá za pár korun pořídit nový. Také si k ruce připravte překližku, která bude svým tvarem a velikostí odpovídat dnu kufru, a jdeme na to. 

Začněte očistou

Nejprve samotný kufr či ošatku dobře očistěte od nanesené špíny a případného zápachu, který se ho po letech ve sklepě drží. Pracujete-li s kufrem, dobře zvažte, zda na něm chcete nechat připevněné víko či nikoliv.

Pokud se rozhodnete, že jej na kufru ponecháte, je nutné ho zafixovat tak, aby drželo ve stále otevřené poloze. V opačném případě jej opatrně demontujte a případné nerovnosti po okraji kufru zahlaďte, aby se o ně mazlíček neporanil.

Závěrečná fáze

Aby byl kufr a jeho dno dostatečně stabilní, vložte do něj připravenou překližku. Tu můžete nechat buď takto volně, nebo případně můžete sáhnout po kvalitním lepidle a desku ke kufru jednoduše přilepit. Pak už stačí vložit do kufru pořádně načechraný polštář a máte hotovo.

A když svým miláčkům občas přinesete do nové postýlky vlastnoručně vyrobené pamlsky, bude jejich narozeninový den dokonalý. Recept na několik netradičních pochutin naleznete v našem článku zde.

Tip: Chcete-li svůj výtvor vyšperkovat, můžete kufr vyztužený překližkou přivrtat k nízké dřevěné stoličce. Díky tomu vytvoříte svému miláčkovi doslova královský trůn.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

Čas pouštění draků je tady! Máme návod na jejich výrobu

Zázračné kuličky: Odvlhčující sáčky mají v domácnosti...

Jak si poradit s přebytky jablek? Vymoštujte si elixír zdraví

Naučte se správně poskládat napínací prostěradlo,...

Na co si dávat pozor při zazimování balkonových rostlin?...

Zkuste zdravou a super jednoduchou čokoládovou pěnu hotovou za...

Zavřít reklamu