Máte pejska? Pak nezapomínejte na důkladnou péči o jeho packy

Mazlíčci 11. ledna 2019 | 12:21 — Veronika Prášilová
Promrzlá zem, drobné kamínky a vrstva soli. Přesně to jsou největší problémy, s nimiž se musejí potýkat naši čtyřnozí miláčkové v tomto období. Jejich packy v lednovém počasí trpí víc než kdy jindy, proto byste jim po každém venčení měli věnovat pozornost.
Další 4 fotografie v galerii
Udělejte vše pro to, aby vás pejsek v zimě netrpěl / Shutterstock

Tedy důkladně je umýt, usušit a ideálně promazat krémem, aby se zregenerovaly.

Není to jen rozmar

Ačkoli se na první pohled může zdát, že jsou pejsci pouze rozmazlováni, není tomu tak. Každý pohyb venku se totiž pro vašeho chlupáče může stát velmi bolestivým, a je tudíž vhodné těmto problémům předcházet. Vždyť, kdo z nás by snesl například chůzi po ostrém povrchu tak, jako v případě pohybu pejska po ledu či zmrazcích.

Chůze po struhadle

Nejhorší pro pejsky je přitom právě to počasí, které nyní venku panuje. Napadne sníh, během dne rozbředne a přes noc zase zmrzne. Nám to nepřijde nijak divné, ovšem psí packy mají pocit, jako by chodily po struhadle.

Ideální je se takovým místům vyhnout a nechávat psa chodit pouze po trávě. Pokud však není zbytí a vy musíte takovouto trasu překonat, zkontrolujte potom pejskovi polštářky, zda se na nich nezranil. Pokud by měl tlapku zespod natrženou, je třeba navštívit veterináře, aby ránu zašil.

Sůl působí bolest

Velmi zrádná je pro pejsky také chůze po prosolených chodnících, anebo po cestičkách ošetřených škvárou. Sůl totiž působí pejskům intenzivní bolest, která se projevuje tak, jako by ho zábly packy. Opak je však pravdou a váš čtyřnohý mazlíček se snaží ulevit si od bolesti. Stejně je to v případě škváry, která často ulpívá na chloupcích mezi polštářky a pejska při každém nášlapu řeže.

Umýt a namazat

Po každé takové procházce proto rozhodně pejskovi důkladně umyjte tlapky, abyste je zbavili soli i kamínků, a poté je zespod namažte mastným krémem. A určitě nezapomeňte ani na prostory mezi polštářky. Váš pejsek a jeho tlapky se vám za tuto péči jistě mnohonásobně odvděčí. A vy se mezitím zkuste podívat, čím nejlépe ošetříte chodník kolem vašeho domu. Rady najdete v našem článku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu