Vyrobte svým mazlíčkům jedinečný narozeninový dort z aspiku

Mazlíčci 20. listopadu 2018 | 14:29 — Veronika Prášilová
Naši mazlíčci si zaslouží občas přilepšit trochu víc než piškotem nebo malým pamlskem. Nabízejí se narozeniny a svátek. Ale už vás napadlo, že byste mohli pozvat své sousedy nebo známé, kteří mají také psy, a udělat jim večírek? A jako menu se bude podávat domácí aspikový dort s masem a zeleninou.
Další 4 fotografie v galerii
Připravte svému psímu kamarádovi úžasnou oslavu / Shutterstock

Ingredience na přípravu jsou jen základní, řídit byste se měli podle toho, co má váš pejsek rád, co může a co ne.

Co budete potřebovat

Než se pustíte do díla, připravte si k ruce následující ingredience, které udělají vašemu miláčkovi rozhodně radost.

  • 2 vepřové nožky nebo koleno
  • vnitřnosti (srdíčka, žaludky, játra aj.)
  • zelenina (mrkev, hrášek, kukuřice, červená řepa aj.)
  • vejce

Jde se na věc

Vepřové nožky nebo koleno omyjeme od případných nečistot a dáme do papiňáku nebo hrnce. Zalijeme vodou a vaříme, dokud se nezačnou rozpadat, aby se z nich snadněji vybíraly kosti. V papiňáku asi půl hodiny, v hrnci nejméně dvakrát déle.

Nožky nebo koleno vyjmeme z hrnce a vývar scedíme, aby v něm nezůstaly úlomky kostí a jiné nečistoty. Po vychladnutí obereme nožky nebo koleno, kosti vyhodíme a ostatní měkké části (kůže, maso a šlachy) nakrájíme na kousky a odložíme bokem.

Nezapomeňte na přísady

Mezitím v jiném hrnci uvaříme vnitřnosti a zeleninu, kterou pejsek nepohrdne. Mrkev a červenou řepu nastrouháme pro lepší stravitelnost. Vývar scedíme a uchováme na pozdější použití.

Do silikonové nebo jiné formy na dort vyskládáme natvrdo uvařená vejce nakrájená na plátky. Přidáme nakrájené maso a pomalu zalijeme vývarem. Necháme do druhého dne vychladnout. Dort vyklopíme a případně dle fantazie dozdobíme.

Užitečné rady

Místo velkého dortu můžete hmotu rozdělit do formiček, budete tak mít připraveno několik porcí, kterými můžete podělit hostitelovy gratulanty. Pokud se vám nechce dělat vlastní sulc, můžete použít želatinu z obchodu. Do dortu můžete uvařit i rýži nebo těstoviny. S množstvím surovin to ale nepřehánějte, aby to pejska neprohnalo.

A příště můžete pejskům udělat zase něco jiného, například upéct domácí pamlsky. Jsou jednoduché, poměrně rychlé, a hlavně víte, co v nich bude. Recepty naleznete zde. Před servírováním si nezapomeňte své dílo vyfotit. Jsme zvědaví, jestli se vám to podaří společně s netrpělivým pejskem.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zázračný africký strom se může stát lékem na rakovinu. Jeho mocné účinky studují vědci

Jak doma uložit knížky originálně, vtipně a s nápadem

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Trávník potřebuje péči ještě před začátkem jara....

Zavřít reklamu