Návod, jak vyrobit kočce parádní škrabadlo, které vás nebude skoro nic stát

Mazlíčci 08. září 2018 | 13:31 — Šárka Vondráčková
Kdo má kočku, ten moc dobře ví, že si tato zvířátka často brousí své drápky. Je tedy nutné jim pořídit škrabadlo. Jestli za ně nechcete utrácet spoustu peněz, vyrobte si ho doma z obyčejné lepenky.
Dalších 5 fotografií v galerii
Výroba škrabadla z krabice je jednoduchá / Shutterstock

Kočky jsou hned po psech druhým nejoblíbenějším domácím mazlíčkem. Oproti psům nejsou tak náročné. Nemusí se s nimi chodit pravidelně ven, stačí jim pravidelně čistit záchod, dávat kvalitní stravu a pořídit nějakou hračku či zajímavý úkryt, který si snadno můžete vyrobit i doma. Více o tomto nápadu jsme psali zde. Abyste ale doma neměli zničený nábytek, je nutné jim pořídit škrabadlo, aby si měly o co brousit své drápy.

Papírové škrabadlo

Výroba tohoto škrabadla je jednoduchá, navíc si jej můžete tvarově měnit a přizpůsobovat tak, aby bylo pro vašeho tygříka stále atraktivní.

Potřebujete

  • 2 dřevěné destičky 30,5 x 30,5 cm
  • 2 malé desky 10 x 10 cm
  • vrták
  • větší dřevěnou tyč
  • lepidlo na dřevo
  • kartony
  • dřevěný kolík na horní uchycení

Připravte si kartony

Kartony si nastříhejte na čtverce o straně 16 cm dlouhé. Na třech deskách (1 x 30,5 cm a 2 x 10 cm) najděte střed. To uděláte tak, že ryskou propojíte protilehlé rohy. Do vytvořených středů vyvrtejte otvory tak velké, jako je průměr dřevěné tyčky.

Slepte desky k sobě

Nyní si vezměte lepidlo a k sobě přilepte obě menší desky i obě větší. Nakonec je spojte všechny dohromady a vlepte do děr i dřevěnou tyč. Lepidlo nechejte dobře zatvrdnout. Nejlépe přes noc.

Seskládejte věž

Druhý den si nachystejte kartonové čtverce. I v tomto případě si pomocí rysek najděte střed a udělejte do nich díry, totožné s průměrem středové tyče. Nyní je to jednoduché. Kartony skládejte na dřevěnou konstrukci pěkně na sebe, dokud nebudete mít dostatečně vysokou věž. Horní část tyče zakončete kolíkem či další dřevěnou deskou. A nové škrabadlo může začít sloužit.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Eliška Bučková přistižena ve svatebních šatech! Bude se snad vdávat?

Přírodní hnojivo z domácích a zahradních zbytků dodá...

Rychle rostoucí převislý rozmarýn je efektní a mnohostranně...

Dopřejte svému psovi ve vedrech osvěžující svačinku....

Horko ohrožuje nejen lidi, ale i psy. Dodržujte proto tato...

Aby vám skvrny nehnuly žlučí, použijte žlučové mýdlo

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes

Zavřít reklamu