Vyrobte kočce skvělou schovávačku. Stačit vám bude staré triko

Mazlíčci 12. května 2018 | 10:18 — Šárka Vondráčková
Už by vaše kočička potřebovala nový pelíšek, ale nechce se vám za něj utrácet spousty peněz? Máme pro vás tip, jak si jej snadno vyrobit z obyčejného trička.
Dalších 6 fotografií v galerii
Kočky milují různé skrýše a schovávačky / Pinterest

Kočky rády objevují, schovávají se a zalézají do malých prostor. Tak proč jim neudělat radost a nevyrobit jim stan, ve kterém se mohou schovat a užít si i trochu soukromí? Je to jednoduché, rychlé a kočky jej budou milovat. Navíc vám s tím mohou pomoci i vaše děti.

Z trika stan

Tenhle návod je hrozně snadný a je to skvělý způsob, jak využít nějaké starší triko.

Potřebujete

  • staré triko
  • 2 kovová ramínka na šaty
  • 2 kartonové čtverce
  • polštář
  • lepící pásku

Vytvořte konstrukci

Nejprve upravte ramínka. Pomocí kleští nebo pořádných nůžek oddělte háček. Ten nebudete potřebovat. Zbytky ramínek ohněte do oblouku, překřižte je a nahoře zpevněte lepící páskou. Jeden konec drátu přidržte v rohu kartonu, drát prohněte tak, aby druhý konec dosáhl právě do protilehlého rohu krabice. Koncem drátu propíchněte v každém rohu kartonu dírku. Pozor, nesmí být moc velká, a také by měla být alespoň centimetr od okrajů kartonu. Spodní část díry zalepte lepící páskou, aby z ní netrčely ostré konce a přes něj nalepte ještě druhý karton, aby se drát nemohl snadno vytrhnout. Drát tak vlastně máte mezi dvěma vrstvami. 

Natáhněte triko

Jste-li spokojeni s tvarem oblouků, můžete přes konstrukci přetáhnout tričko. Díra na hlavu, která bude sloužit jako vlez, by měla být umístěna uprostřed přední stěny stanu. Přebytečnou látku ohněte dospod a dobře ji napněte. Zbytky zašijte a případně odstřihněte. Až přijde chvíle, kdy bude potřeba stan vyprat, jednoduše ho rozložíte a tričko hodíte do pračky.  A pak už jen dejte dovnitř polštář, aby měla kočka měkký pelíšek a vyzvěte nového majitele stanu k nastěhování. Máme pro vás další skvělý tip, jak důmyslně schovat kočičí toaletu tak, aby nikomu nepřekážela. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jarní toulky řeckou přírodou nabízejí spoustu nezapomenutelných zážitků

Jarní toulky řeckou přírodou nabízejí spoustu...

Inspirují se hotely praktikami leteckých společností? Pozor...

Zatím opomíjená turistická destinace. V Suchumi na vás...

Vydejte se na kanadský sever a zažijte atmosféru zlaté...

Sultanát Omán: Krásné a bezpečné místo s přívětivými...

Láká vás neobvyklá dovolená? Zkuste to po Čechách a...

Zavřít reklamu