Vyrobte kočce skvělou schovávačku. Stačit vám bude staré triko

Mazlíčci 12. května 2018 | 10:18 — Šárka Vondráčková
Už by vaše kočička potřebovala nový pelíšek, ale nechce se vám za něj utrácet spousty peněz? Máme pro vás tip, jak si jej snadno vyrobit z obyčejného trička.
Dalších 6 fotografií v galerii
Kočky milují různé skrýše a schovávačky / Pinterest

Kočky rády objevují, schovávají se a zalézají do malých prostor. Tak proč jim neudělat radost a nevyrobit jim stan, ve kterém se mohou schovat a užít si i trochu soukromí? Je to jednoduché, rychlé a kočky jej budou milovat. Navíc vám s tím mohou pomoci i vaše děti.

Z trika stan

Tenhle návod je hrozně snadný a je to skvělý způsob, jak využít nějaké starší triko.

Potřebujete

  • staré triko
  • 2 kovová ramínka na šaty
  • 2 kartonové čtverce
  • polštář
  • lepící pásku

Vytvořte konstrukci

Nejprve upravte ramínka. Pomocí kleští nebo pořádných nůžek oddělte háček. Ten nebudete potřebovat. Zbytky ramínek ohněte do oblouku, překřižte je a nahoře zpevněte lepící páskou. Jeden konec drátu přidržte v rohu kartonu, drát prohněte tak, aby druhý konec dosáhl právě do protilehlého rohu krabice. Koncem drátu propíchněte v každém rohu kartonu dírku. Pozor, nesmí být moc velká, a také by měla být alespoň centimetr od okrajů kartonu. Spodní část díry zalepte lepící páskou, aby z ní netrčely ostré konce a přes něj nalepte ještě druhý karton, aby se drát nemohl snadno vytrhnout. Drát tak vlastně máte mezi dvěma vrstvami. 

Natáhněte triko

Jste-li spokojeni s tvarem oblouků, můžete přes konstrukci přetáhnout tričko. Díra na hlavu, která bude sloužit jako vlez, by měla být umístěna uprostřed přední stěny stanu. Přebytečnou látku ohněte dospod a dobře ji napněte. Zbytky zašijte a případně odstřihněte. Až přijde chvíle, kdy bude potřeba stan vyprat, jednoduše ho rozložíte a tričko hodíte do pračky.  A pak už jen dejte dovnitř polštář, aby měla kočka měkký pelíšek a vyzvěte nového majitele stanu k nastěhování. Máme pro vás další skvělý tip, jak důmyslně schovat kočičí toaletu tak, aby nikomu nepřekážela. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Rammsteini měli v Praze dvoudenní turné, při kterém na konci zmizeli

Zahradní nábytek potřebuje péči nejen před sezonou, ale i...

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zavřít reklamu