Vyrobte si doma ovesný psí šampon, který nedráždí a mohou jej i pejsci alergici

Mazlíčci 06. dubna 2018 | 10:14 — Šárka Vondráčková
Psí šampony jsou plné chemikálií, což může mít neblahý vliv na jejich pokožku. Navíc ne všichni pejsci jej mohou používat kvůli alergii. A ani klasický šampon není vhodný. Zkuste si vyrobit domácí ovesný šampon. Je to velmi jednoduché a pejsek bude mít po něm i krásnou lesklou srst.
Další 3 fotografie v galerii
Šampon z ovesných vloček má příznivé účinky na srst / Shutterstock

Péče o srst vašeho miláčka je důležitá. Můžete tím předejít různým problémům či nemocem. O srst je potřeba pečovat nejenom, když líná, ale prakticky po celý rok. Na trhu existuje celá řada výrobků, které odstraňují blechy, chrání jejich srst, odstraní nečistoty, hydratují jejich pokožku a další. Podobné účinky mohou mít i domácí šampony, zejména ovesný.

Ovesný lék

Léčivé vlastnosti ovesných vloček můžeme využít i při přípravě domácí kosmetiky. A to nejenom pro lidi, ale také pro psy. Šampon z ovesných vloček zjemňuje jejich srst, hydratují kůži a je vhodný pro všechny pejsky, zejména pro ty, kteří mají alergii. O jejích nejčastějších projevech jsme psali zde

Potřebujete

  • 1 hrníček nevařených ovesných vloček
  • větvičku rozmarýnu
  • 1/3 hrníčku jedlé sody
  • 4 hrníčky vody

Postup 

Do hrnce dejte vodu, přidejte větvičky rozmarýnu a nechejte na mírném ohni prohřívat asi patnáct minut. Cílem je z rozmarýnu získat olej, protože ten umí zvlhčit pokožku a udržuje jí hydratovanou. Po této době směs odstavte a rozmarýn vytáhněte. Mezitím si dejte do mixéru oves a ten melte tak dlouho, dokud z něj doslova nebude jemná mouka. K rozemletým ovesným vločkám přidejte jedlou sodu a smíchejte. Mixér stáhněte na co nejnižší otáčky a pomalu do vloček přilévejte rozmarýnovou vodu.

Směs nechejte dobře promíchat, aby se všechny složky dobře propojily. Hotový šampon přelijte do skleněné nádoby a spotřebujte jej do tří týdnů. Používejte jej stejně jako kterýkoliv jiný přípravek na srst. Při koupání vašeho zvířecího mazlíčka jej namočte a aplikujte tento šampon podobně jako komerční přípravky. Nic na tom není. Pořádně napěňte, odstraňte nečistoty a poté svého pejska opláchněte a vysušte.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí historie s modernou, to je Caorle

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...

Pro milovníky romantiky i adrenalinu: Užijte si v Rakousku...

Moderní turistika s chytrým telefonem: Které cestovní...

Do Afriky bezpečně: Není se čeho bát, nadchne vás třeba...

Malajsií z jihu na sever od kulturní Melaky přes velkolepý...