Vyrobte si doma ovesný psí šampon, který nedráždí a mohou jej i pejsci alergici

Mazlíčci 06. dubna 2018 | 10:14 — Šárka Vondráčková
Psí šampony jsou plné chemikálií, což může mít neblahý vliv na jejich pokožku. Navíc ne všichni pejsci jej mohou používat kvůli alergii. A ani klasický šampon není vhodný. Zkuste si vyrobit domácí ovesný šampon. Je to velmi jednoduché a pejsek bude mít po něm i krásnou lesklou srst.
Další 3 fotografie v galerii
Šampon z ovesných vloček má příznivé účinky na srst / Shutterstock

Péče o srst vašeho miláčka je důležitá. Můžete tím předejít různým problémům či nemocem. O srst je potřeba pečovat nejenom, když líná, ale prakticky po celý rok. Na trhu existuje celá řada výrobků, které odstraňují blechy, chrání jejich srst, odstraní nečistoty, hydratují jejich pokožku a další. Podobné účinky mohou mít i domácí šampony, zejména ovesný.

Ovesný lék

Léčivé vlastnosti ovesných vloček můžeme využít i při přípravě domácí kosmetiky. A to nejenom pro lidi, ale také pro psy. Šampon z ovesných vloček zjemňuje jejich srst, hydratují kůži a je vhodný pro všechny pejsky, zejména pro ty, kteří mají alergii. O jejích nejčastějších projevech jsme psali zde

Potřebujete

  • 1 hrníček nevařených ovesných vloček
  • větvičku rozmarýnu
  • 1/3 hrníčku jedlé sody
  • 4 hrníčky vody

Postup 

Do hrnce dejte vodu, přidejte větvičky rozmarýnu a nechejte na mírném ohni prohřívat asi patnáct minut. Cílem je z rozmarýnu získat olej, protože ten umí zvlhčit pokožku a udržuje jí hydratovanou. Po této době směs odstavte a rozmarýn vytáhněte. Mezitím si dejte do mixéru oves a ten melte tak dlouho, dokud z něj doslova nebude jemná mouka. K rozemletým ovesným vločkám přidejte jedlou sodu a smíchejte. Mixér stáhněte na co nejnižší otáčky a pomalu do vloček přilévejte rozmarýnovou vodu.

Směs nechejte dobře promíchat, aby se všechny složky dobře propojily. Hotový šampon přelijte do skleněné nádoby a spotřebujte jej do tří týdnů. Používejte jej stejně jako kterýkoliv jiný přípravek na srst. Při koupání vašeho zvířecího mazlíčka jej namočte a aplikujte tento šampon podobně jako komerční přípravky. Nic na tom není. Pořádně napěňte, odstraňte nečistoty a poté svého pejska opláchněte a vysušte.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Simona Krainová omládla během hodiny, aniž by tekla krev!

Při vaření je velmi významným pomocníkem. Jak správně...

Vyrobte svým mazlíčkům jedinečný narozeninový dort z...

Nealkoholický svařák zahřeje, chutná a zamilují si jej i...

Pár nápadů, jak zužitkovat ruličky od toaletního papíru....

Vertikální zahrádka z palety nezabere místo a vypadá skvěle

Vyrobte si elegantní a zároveň praktické pouzdro z bambusové...

Zavřít reklamu