Vybíráte kočce škrabadlo? Tady je pár tipů, které vám pomohou se rozhodnout

Mazlíčci 01. března 2018 | 13:20 — Šárka Vondráčková
Každá kočka, která žije v domácnosti, potřebuje cítit kousek přírody. A protože každá miluje výšky a ráda v nich lenoší, jsou pro ně škrabadla ideální. Pokud zrovna pořizujete pro svou kočičku takové škrabadlo, poradíme vám, jak se orientovat v široké nabídce těchto doplňků tak, abyste si dobře vybrali.
Další 4 fotografie v galerii
Tím, že kočce pořídíte škrabadlo, především ochráníte nábytek / Shutterstock

Škrabadlo má především jednu důležitou úlohu. Kromě toho, že bude poskytovat vaší kočičce prostor pro odpočinek, už nebudete mít rozškrabané rohy pohovek nebo jiného nábytku v domácnosti. Navíc se vám vaše kočičky jistě odmění i spokojeným předením.

Dostatek prostoru

Důležitým faktorem je, kolik místa chcete vyčlenit na „kočičí řádění“. Některá škrabadla jsou rozložitá, jiná jsou drobná a skladná. Pokud máte opravdu hodně malé prostory, postačí škrabací podložka, kterou můžete jednoduše položit na zem.

Závěsná škrabadla

Taková škrabadla jsou vhodná obzvláště pokud máte malý byt, ve kterém by velké škrabadlo překáželo. Závěsné škrabadlo po zakoupení jednoduše zavěsíte kamkoliv, ale tak, aby sahalo až na zem. Kočce ho ukažte a ta si na něj velmi brzo zvykne. K dispozici je více druhů závěsných škrabadel.

Nástěnná škrabadla

Tato škrabadla jsou rovněž velmi skladná a je vhodné je použít kamkoliv na stěnu, opět tak, aby sahala na zem. Nejideálnějším místem pro škrabadlo je to, kde se kočka nejčastěji pohybuje. Většina takových škrabadel je podložena dřevěným prkénkem, kdyby nebyla, tak hrozí, že se kočka proškrábe až na zeď. V případě, že upřednostníte tento typ škrabadla, dejte pozor na včasnou výměnu.

Škrabadla s hračkou

Pokud si zvolíte škrabadla s míčkem, nebo jinou hračkou, tak se kočce zároveň postaráte o skvělou zábavu. Na trhu jsou modely s míčkem na pružince, na provázku, bubnová škrabadla s míčkem i další modely.

Sestavy s boudičkou

Univerzální sestavy jsou vhodné, pokud chcete větší komplex, který bude obsahovat jednu nebo více boudiček a škrabadlové válce. Jedná se o nejlepší, ale zároveň také nejdražší variantu. Pokud chováte více koček, takový komplex najde určitě u vás doma uplatnění. A kočky to ocení stejně jako vy.

Tip na závěr

Pokud potřebujete kočku rychle naučit na škrabadlo, postříkejte jej nejprve kočičím feromonem, který lze zakoupit ve velké většině obchodů s chovatelskými potřebami. Řešíte také problém, kam s kočičím záchodem, aby byl dobře ukryt před návštěvami? Máme pro vás několik tipů, o kterých jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Olympionici Šebrle a Svoboda hrají ve filmu s oscarovým hercem

Připravte si doma hřejivý ajurvédský Masala chai, v zimě se...

Víte, jak pečovat o plot? Poradíme vám, aby zůstal dlouho...

Zasaďte právě teď okrasné cibuloviny, na jaře sklidíte...

Tabulová barva na zeď: Kreativní hit, který si zamilují...

Udělejte ze starého truhlíku nový designový kousek. Máme...

Zrecyklujte staré věci a vyrobte si nádherné designové...