Ukryjte důmyslně kočičí toaletu. Máme pro vás super vychytávky

Mazlíčci 25. února 2018 | 14:10 — Šárka Vondráčková
Kam s kočičím záchodem. Téma, které se řeší v každé domácnosti, kde je tento oblíbený čtyřnohý mazlíček. Máme pro vás pár nápadů, jak šikovně „uklidit“ kočičí záchod tak, aby nikomu nepřekážel.
Dalších 6 fotografií v galerii
Kočičí záchod nemusí být nutně všem na odiv / Shutterstock

S kočičím záchodem je to v leckteré domácnosti složitější než s tím lidským. Je lepší ji dát do kouta v předsíni? Do koupelny? A co ji takhle vtipně schovat, takže návštěva si jí ani nevšimne, nekazí dojem z obýváku a kočka k ní bezpečně trefí?

Úkryt v komodě

Toaleta by měla být na klidném místě, ideálně několik metrů od místa, kde kočka dostává krmení. Takže ji můžete například elegantně a chytře ukrýt do komody. V případě návštěvy prostě skříň zavřete, čímž její obsah i zápach skryjete před zvědavými zraky. Dovnitř pohodlně uskladníte nejen mísu s pilinami, ale také i krmivo či další nezbytnosti. Ideální je vyvrtat zezadu malou díru pro ventilaci.

Konferenční stolek

Pokud bydlíte v malém bytě a řešíte každý centimetr prostoru, bude tento nápad ideální pro vás. Proměňte konferenční stolek v kočičí toaletu. V jeho jádru snadno vytvoříte uzavíratelný prostor. Nikoho nenapadne, jaké „překvapení“ skrývá. Takový stolek můžete umístit i v koupelně. Kolem dokola můžete obepnout dobře vypadající látku tak, aby se dala kdykoli spustit. Vpředu udělejte pomocí suchého zipu malý vchod pro vašeho mazlíčka. V případě návštěvy jednoduše závěs shodíme.

Koupelnový úkryt

Snažíte se uschovat kočičí záchodek v už tak nacpané koupelně? Vyřízněte díru do koupelnové skříňky a dejte jej dovnitř. Zároveň veškeré zápachy zůstanou uvnitř, což vaši hosté jistě ocení.

Vinný záchod

Pokud jste trochu zruční kutilové, můžete si takový záchod vyrobit sami. Stačí vám k tomu dvě dřevěné bedýnky od vína či zeleniny, do kterých uděláte dostatečně velký otvor. Pak je posadíte na sebe a vepředu vyříznete dostatečně velký otvor. Přes něj opět můžete připevnit malý závěs či záclonku.

Truhla ne na poklady

Možná, že se u vás na půdě nebo u vaší babičky najde stará truhla. I tu můžete využít jako luxusní kočičí záchodek. Pokud je ošuntělá, můžete ji nalakovat a nebo třeba opatřit módní patinou. O tom, jak na to, jsme psali zde.

Lavice s překvapením

Poměrně nenápadným řešením může být lavice, která má uvnitř úložný prostor. Z jedné strany jednoduše vyřežte díru a uložte dovnitř vše potřebné. Na lavičku ještě položte měkkou dečku, kterou váš mazlíček jistě ocení. Nemusí to být jen nutně lavice, stejnou službu udělá i taburet.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Olympionici Šebrle a Svoboda hrají ve filmu s oscarovým hercem

Připravte si doma hřejivý ajurvédský Masala chai, v zimě se...

Víte, jak pečovat o plot? Poradíme vám, aby zůstal dlouho...

Zasaďte právě teď okrasné cibuloviny, na jaře sklidíte...

Tabulová barva na zeď: Kreativní hit, který si zamilují...

Udělejte ze starého truhlíku nový designový kousek. Máme...

Zrecyklujte staré věci a vyrobte si nádherné designové...