Jezdí s vámi v autě váš pes na klíně? Koledujete si o pořádný malér

Mazlíčci 04. ledna 2018 | 12:18 — Šárka Vondráčková
Máte doma čtyřnohého mazlíčka, který s vámi cestuje často v autě? Pokud jej ale přepravujete jen tak na klíně nebo volně na sedáku, koledujete si o pěkný malér.
Další 4 fotografie v galerii
Podobný obrázek lze poměrně často na cestách vidět / Shutterstock

Naložíme psa do auta a jedeme. Univerzální návod mnoha pejskařů, jak cestovat se psem. Ale nikoliv ten správný. Pokud vás zastaví policie a pes bude volně pobíhat po celém autě, pak vám hrozí pokuta až do výše dvou tisíc korun. A nejenom to.

Víte, že

Auto je pro zvíře netypické prostředí, takže nejenomže může rozptylovat řidiče a vážně ho ohrozit, ale během nehody bude váš domácí mazlíček o hmotnosti zhruba 20 kg vržen vpřed silou odpovídající hmotnosti dvanácti silných mužů. Tím pádem nemá šanci přežít. 

Se spolujezdcem

Pokud v autě nejste sami a spolujezdec hlídá psa pod nohama, pak i to může být bráno jako adekvátní řešení. Nicméně je potřeba myslet na to, že na tomto sedadle nemůže být aktivovaný airbag. Jestliže ale cestujete se psem sami, pak je nutné zvolit některé z následujících řešení.

Použijte pás

Bezpečnostní autopásy pro psy jsou jedno z nejlepších opatření pro všechny. Na trhu se dá sehnat pás podle velikosti a hmotnosti psa a jeho použití je zcela jednoduché. Na kšíry či postroje se připne vrchní část pásu, druhá spodní část, která je vybavena speciální koncovkou, se už jen připne do autopásu. V obchodech se však už dají poměrně běžně sehnat také speciální autosedačky pro psy. Jejich pořizovací cena bývá v průměru pět set až tisíc korun. 

Sítě pro psy

Dnes se dají v obchodech koupit speciální sítě pro psy. Ty se dají instalovat za přední i zadní sedadla. Síť za zadní sedadla je vhodná především pro majitele vozů kombi, kteří nechtějí investovat do dražší pevné mřížkové přepážky.

Přepravní boxy

Vůbec nejjednodušším způsobem je pořídit si přepravní box, který použijete na psa i kočku. Prodávají se jak malé cestovní plastové boxy, tak pevné přepravky. Velmi dobrým, bezpečným a dlouhodobým řešením může být masivní přepravní box z hliníku. Ten se vkládá do zavazadlového prostoru auta a zajistí naprosto bezpečný transport domácích mazlíčků. Široké mříže umožní pejskům dobrý výhled, box je vhodný pro střední až větší plemena, je lehký a pasuje do kufrů většiny vozidel. A hlavně, box je praktický i pro čistění. 

Delší trasy

Pokud máte v plánu je na delší cestu, je dobré zvíře uklidnit tím, že mu vezmete nějakou hračku. Například kočky mají rády jednoduché hračky. Více o tomto tématu jsme psali zde. Psovi vemte deku nebo něco, z čeho bude cítit svého pána. Pokud ale nemá váš pes rád cestování, zkonzultujte s veterinářem, zda je možné mu podat uklidňující prostředek.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nezapomenutelný zážitek: Objevte kouzlo liduprázdné zěmě, kde zažijete opravdový pocit svobody

Nezapomenutelný zážitek: Objevte kouzlo liduprázdné zěmě,...

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo...

Prodlužte si léto. Krásné pláže, teplé moře i starověké...

Chcete krásné zážitky i fotografie? Pět tipů, kam se vydat...

Zima se blíží. Tyrolský poklad mezi ledovci láká všechny...

Pět dobrých rad pro plánování příští dovolené....