Psí tlapky v zimě trpí. Správná péče je velmi důležitá

Mazlíčci 04. prosince 2017 | 17:27 — Anna Novotná
Astronomická zima začne sice až 21. prosince, ale chladné počasí již dorazilo v plné síle. To mimo jiné znamená, že musíte začít věnovat zvýšenou pozornost tlapkám vašeho čtyřnohého mazlíčka.
Další 2 fotografie v galerii
Na tlapky domácích mazlíčků si musíme v zimě dávat pozor / Shutterstock

Prosinec nám přinesl do našich krajů sníh a mráz. My jsme oblékli teplé bundy, boty, rukavice a šály, ale co naši domácí mazlíčci? Víte, jak pečovat o psí tlapky v zimním období? 

V zimě netrpí jen naše pokožka, ale i psí tlapky, které mohou v mrazu rychle popraskat. Hlavně v zimě jsou psí tlapky vystaveny velkým změnám teploty. Zmrzlý sníh, led a posypová sůl jsou další negativní faktory pro polštářky tlapek. Proto by měli i psi být na procházku připraveni. Tlapky v zimě a sněhu vyžadují správnou péči.

Pejskům žijících ve městech hrozí podráždění a popraskání kůže na tlapkách vlivem soli a kamínkového posypu na chodnících, ale také taková břečka není nic příjemného na paciny. Je proto potřeba tlapkám věnovat zvýšenou péči.

Jak pečovat o psí tlapky v zimě

  • Než se svým pejskem vyjdete v zimním období na procházku, je vhodné ošetřit mu tlapky speciální mastí na tlapky, indulonou nebo lékařskou vazelínou. Mastný krém vytvoří na tlapce ochranný film, a sůl pak neproniká k polštářkům tak snadno.
  • Několikrát týdně packy promazávejte psími balzámy na tlapky
  • Pejskům s dlouhými chlupy v meziprstí a mezi polštářky se srst doporučuje během zimy vystříhat, nedrží se tam poté tolik nečistot. Srst také zadržuje sníh a dochází ke zbytečnému dráždění, popřípadě k omrzlinám.
  • Pokud už jsou tlapky zanícené a rozpraskané, je vhodné na procházku ven nasadit koženou či neoprenovou botičku pro psy.
  • Po návratu z procházky umyjte pejskovi tlapky vlažnou vodou (voda by neměla být příliš teplá ani příliš studená). Tlapky poté pečlivě vysušte a znovu ošetřete vhodnou výživnou a zklidňující mastí.

Speciální psí balzámy na tlapky

Psí balzámy na tlapky jsou netoxické, ani po olízání nevyvolávají zvracení a průjem. Nezanechávají mastné otisky na podlaze a po aplikaci krému packy pejskovi nekloužou. Navíc zvláčňují, hydratují, vyživují a regenerují popraskanou kůži.

Pozor na lidské krémy na nohy

Nikdy nepoužívejte lidské krémy na nohy. Mohou způsobit alergii, vyvolat podráždění GIT nebo otravu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dvojice robotů ze sondy Hayabusa poslala na Zemi první fotografie z povrchu asteroidu

Nenechávejte na vaše kamínky sedat prach. Vyrobte si z nich...

Aby vám květiny dělaly radost i příští rok, je třeba...

Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Nedaří se vašemu vánočnímu kaktusu? Možná děláte tuhle...

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...