Neberte na lehkou váhu změny nálad vaší kočky. Může být vážně nemocná!

Mazlíčci 21. září 2017 | 10:54 — Anna Novotná
Pokud je kočka nemocná, některé její návyky se změní! Proto si musíte všímat jejího chování a změny nebrat na lehkou váhu. Všechny příznaky si pečlivě zapište a navštivte s kočkou veterináře. Může jít o život!
Další 1 fotografie v galerii
S podezřením na nemoc raději jděte k veterináři. / Internet

Majitelé koček musí být ke svému domácímu mazlíčkovi velmi pozorní, protože mnoho koček se na sobě snaží nedat nemoc znát. Kočky jsou na to příliš hrdé a ve většině případů se schoulí do pelíšku a leží a leží. Právě v takové situaci si musíte začít více všímat chování zvířátka. Zaměřte se i na to, jak dlouho spí. Pokud spí déle než obvykle, v průběhu dne polehává, nemá chuť se zúčastnit nějaké aktivity či se například snaží izolovat, tak příznaky nepodceňujte a navštivte s ní veterináře.  

Nemá horečku?

Pokud máte podezření na nemoc, v první řadě se pokuste kočce změřit teplotu rektálním teploměrem. Teplota od 37,5 do 39,5 stupňů Celsia je normální. Horečku má v případě, že se teplota vyšplhá na více než 39,7°C. To by měl být pro vás signál, že je potřeba navštívit lékaře.  

Dalším signálem může být upravování srsti častěji než obvykle. Pokud se vaše kočka stará o srst podezřele významněji než jindy, může to být známka stresu, ale i bolestivosti a zánětu v daném místě. Pokud se přestala o svou srst starat úplně, může to být příznak nemoci, jelikož kočky jsou běžně velmi čistotné. Často je neudržovaná srst spojována s problémy v dutině ústní.

Viditelné příznaky!

Do velmi nebezpečné situace se může rozvinout i problém s dýcháním. Dýchací ústrojí kočky je totiž malé. Pozorujte, zda kočka kašle, sípá či hlasitě dýchá. Takové příznaky můžou signalizovat problém se srdcem, plícemi, ale také infekce nebo nějaká překážka v dýchacích cestách. V těchto případech raději jděte k odborníkovi.

Časté zvracení u koček znamená problém. U řady koček se můžete setkat s tím, že zvrací jednou nebo dvakrát týdně kvůli pročištění. Pokud však zvrací více než obvykle, sledujte ji. Když ale zvrací třikrát nebo vícekrát denně, měli byste zpozornět, třikrát nebo vícekrát za hodinu znamená akutní problém.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Filmový festival zahájen: Okouzlující Daniela Peštová ohromila Vary!

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal

Chybí vám miska na party? Vyrobte si ji z konfet nebo...

Úžasné podtácky pod vaše skleničky vás nadchnou. Jsou z...