Dětský pokojíček pro novorozence. Co všechno budeme potřebovat?

Dům 15. července 2019 | 10:45 — Veronika Prášilová
Jste právě v očekávání a přemýšlíte, jak svému prvnímu potomkovi vybavit dětský pokojíček, aby mu náhodou něco nechybělo? Ačkoliv to na první pohled může vypadat, že novorozenec potřebuje ke svému životu spoustu věcí, věřte tomu, že těch skutečně důležitých je jen několik.
Další 3 fotografie v galerii
Miminka potřebují hlavně maminku a také svou postýlku a pocit bezpečí / Shutterstock

Na co při zařizování dětského pokoje pro miminko nezapomenout a co je naopak často zbytečné, se pojďme podívat v následujícím článku.

Mějte ji co nejblíž

Každá máma se shodne na tom, že nejdůležitější je postýlka s kvalitní matrací, kterou ideálně umístíte co nejblíže vaší postele. V tuto chvíli se vám to možná nezdá, ale čím méně pohybu budete muset v noci k plačícímu miminku udělat, tím lépe. Pokud navíc nemáte rozlehlý dům, ve kterém bude miminko spinkat v pokoji vzdáleném od vaší ložnice, ušetříte také za drahé elektronické chůvičky.

Polohovatelný rošt k nezaplacení

Postýlku ideálně volte s výškově nastavitelným roštem a pokud navíc půjde polohovat alespoň jedna z bočnic, bude pro vás péče o mrňouska pohodlnější. Mnohé maminky se dokonce shodují na tom, že nikdy nepotřebovaly samostatný přebalovací pult, jelikož jim tuto funkci skvěle suplovala horní poloha nastavitelného roštu v postýlce. Pokud ale máte dostatek místa, pak si jej určitě pořiďte, jelikož vám poskytne další úložný prostor, například pro kosmetiku, pleny, podložky a další.

Peřina zatím není potřeba

Nejen z tohoto důvodu, ale ryze z praktických pohnutek pořiďte pro malého spáče nejen kvalitní matraci, ale zejména její chránič, který vám může ušetřit spoustu starostí. Na něj pak ještě ideálně napínací prostěradlo a případně po obvodu postýlky můžete umístit látkový mantinel. S pořizováním drahých lůžkovin si také zatím nedělejte starosti, většina dětí zbožňuje usínání ve spacích pytlech, které pohodlně zastanou funkci přikrývky i na několik měsíců či let.

Mimčo kazajku ocení

Mějte raději po ruce také rychlozavinovačku, protože mnoho miminek uklidňuje pocit jakéhosi sešněrování. Evokuje jim to pocit bezpečí z dělohy, kde kolem sebe neměla také příliš prostoru a cítila se tam dobře a bezpečně. Zbytečnou investicí určitě nebude pořízení skříně či komody, do které budete ukládat vše pro vašeho drobečka. Ač se to ze začátku nemusí zdát, zejména oblečení bude přibývat geometrickou řadou a po čase uvítáte, že máte věci přehledně uspořádány.

Vychytávky usnadňující život

Při pořizování výbavičky nezapomeňte ani na dětskou vaničku. Skvělým pomocníkem budou také polohovací houpací lehátka, přičemž některá se nabízí ve variantě s vibracemi. V posledních letech se stal hitem také monitor dechu, který se umisťuje pod matraci dětské postýlky a s jehož pomocí je možné eliminovat riziko náhlého úmrtí kojence po zástavě dechu na minimum. Nemusíte si jej však hned kupovat. Drtivá většina porodnic jej nabízí k zapůjčení za rozumné částky.

Pokud chcete, aby byl dětský pokojíček dokonalý, dotvořte báječnou iluzi vhodnou výmalbou. Jste-li alespoň trochu zruční, můžete vykouzlit království pro vašeho potomka během jednoho odpoledne. Zvládne to i začátečník, jak se můžete přesvědčit zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a nekonečně dlouhé bílé pláže

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Šilinkův důl nabízí nenáročnou ferratovou cestu pro...

Ideální místo pro milovníky rozhleden. Navštivte jedinečný...

Podívejte se do největšího podzemního labyrintu ve střední...

Zavřít reklamu