Skvrny na stropě po vytopení pomohou vyřešit i kreativní nápady

Dům 05. července 2019 | 12:27 — Veronika Prášilová
Prázdniny, mnoho dětí zůstává samo doma, a když nemůžou k vodě, udělají si koupaliště v koupelně. Vycákaná voda z umyvadla či vany, možná i menší potopa, to se klidně může přihodit. Ale třeba také prasklá nebo netěsnící hadice od pračky může být příčinou vytopení. Pokud se to sousedům nad vámi stane a na stropě se vám objeví flek, dá se s tím ledacos udělat.
Další 3 fotografie v galerii
Stát se to může každému; vytopit sousedy nebo být sám vytopený / Internet

Pokud se vám taková patálie někdy přihodí, není hned nutné přivolávat bohy hněvu. S chladnou hlavou si promyslete, zda už není načase vymalovat nebo se ještě pokusíte o dílčí řešení. 

Na velikosti záleží

Důležité je, o jak velkou skvrnu půjde a jaká voda k vám proteče. Při škodě většího rozsahu nemá cenu spekulovat o nějaké jednoduché nápravě, v takových případech už je to na pojišťovnu a nové vymalování. Jestli však nepůjde o nic velkého, můžete se pokusit poškozené místo spravit. Pokud se to navíc stane v novějším domě a půjde o čistou vodu, nemusí to být žádná hrůza. Jestliže ale praskne letitá rezavá trubka nebo voda proteče starým rákosovým stropem, náprava už nebude tak jednoduchá.

Využijte bělicí účinky sprejů na plísně

V každém případě je vždy lepší nechat skvrnu úplně vyschnout. Poté ji můžete postříkat libovolným sprejem na plísně. Jejich složení má v podstatě bělicí účinky a výsledek by mohl být po aplikaci a následném vyschnutí téměř k nerozeznání od předchozího stavu. Jestliže se ale skvrna drží dál, nezbude, než ji přemalovat. Možná bude potřeba postižené místo nejprve zahladit špachtlí. Potíž je jen v tom, že nové přemalování bude mít pravděpodobně trochu jiný odstín. Druhý pokus by to však mohl napravit.

Kreativní náprava

Nabízí se ještě jedna varianta. Namíchat si úplně jiný odstín a skvrnu přemalovat tak, že přes ni vytvoříte nějaký tvar, který bude jen o něco větší než skvrna sama. A tady už to je jen o vaší fantazii. Namalovat můžete třeba nějaké zvíře, abstraktní obrazec nebo třeba hvězdu. A proč ne rovnou celou hvězdnou oblohu?

Nápadům se meze nekladou, sousedi vám jistě rádi přispějí na barvu a vy jim nakonec možná poděkujete, že jste díky nim oživili jinak běžně nudný bílý strop. A jestli se zhlédnete ve své kreativitě, můžete v koupelně ještě chvíli zůstat a udělat si novou originální koupelnovou předložku ze starých ručníků a osušek.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Pýchavka pomáhá při rakovině i zánětech močových cest....

Klimatizace se zřejmě brzy stanou běžnou součástí...

Už naši předkové považovali černý bez za všelék....

Osvědčené pěstitelské tipy, jak přesazovat a správně...

Zavřít reklamu