Skvrny na stropě po vytopení pomohou vyřešit i kreativní nápady

Dům 05. července 2019 | 12:27 — Veronika Prášilová
Prázdniny, mnoho dětí zůstává samo doma, a když nemůžou k vodě, udělají si koupaliště v koupelně. Vycákaná voda z umyvadla či vany, možná i menší potopa, to se klidně může přihodit. Ale třeba také prasklá nebo netěsnící hadice od pračky může být příčinou vytopení. Pokud se to sousedům nad vámi stane a na stropě se vám objeví flek, dá se s tím ledacos udělat.
Další 3 fotografie v galerii
Stát se to může každému; vytopit sousedy nebo být sám vytopený / Internet

Pokud se vám taková patálie někdy přihodí, není hned nutné přivolávat bohy hněvu. S chladnou hlavou si promyslete, zda už není načase vymalovat nebo se ještě pokusíte o dílčí řešení. 

Na velikosti záleží

Důležité je, o jak velkou skvrnu půjde a jaká voda k vám proteče. Při škodě většího rozsahu nemá cenu spekulovat o nějaké jednoduché nápravě, v takových případech už je to na pojišťovnu a nové vymalování. Jestli však nepůjde o nic velkého, můžete se pokusit poškozené místo spravit. Pokud se to navíc stane v novějším domě a půjde o čistou vodu, nemusí to být žádná hrůza. Jestliže ale praskne letitá rezavá trubka nebo voda proteče starým rákosovým stropem, náprava už nebude tak jednoduchá.

Využijte bělicí účinky sprejů na plísně

V každém případě je vždy lepší nechat skvrnu úplně vyschnout. Poté ji můžete postříkat libovolným sprejem na plísně. Jejich složení má v podstatě bělicí účinky a výsledek by mohl být po aplikaci a následném vyschnutí téměř k nerozeznání od předchozího stavu. Jestliže se ale skvrna drží dál, nezbude, než ji přemalovat. Možná bude potřeba postižené místo nejprve zahladit špachtlí. Potíž je jen v tom, že nové přemalování bude mít pravděpodobně trochu jiný odstín. Druhý pokus by to však mohl napravit.

Kreativní náprava

Nabízí se ještě jedna varianta. Namíchat si úplně jiný odstín a skvrnu přemalovat tak, že přes ni vytvoříte nějaký tvar, který bude jen o něco větší než skvrna sama. A tady už to je jen o vaší fantazii. Namalovat můžete třeba nějaké zvíře, abstraktní obrazec nebo třeba hvězdu. A proč ne rovnou celou hvězdnou oblohu?

Nápadům se meze nekladou, sousedi vám jistě rádi přispějí na barvu a vy jim nakonec možná poděkujete, že jste díky nim oživili jinak běžně nudný bílý strop. A jestli se zhlédnete ve své kreativitě, můžete v koupelně ještě chvíli zůstat a udělat si novou originální koupelnovou předložku ze starých ručníků a osušek.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Andalusie: Poznejte jeden z nejkrásnějších koutů Španělska

Andalusie: Poznejte jeden z nejkrásnějších koutů Španělska

Rozlučte se s létem stylově: Na nejslunnějším místě...

Dobrodružství čeká za rohem: Nádherné evropské ostrovy,...

Prodlužte si léto: Fascinující evropská města, která si...

Chystáte se do Švýcarska? Zapomeňte na auto. Tuto zemi...

Neuvěřitelná místa na naší planetě: Kam se vydat, když...

Zavřít reklamu