Čekáte miminko? Nepodceňte výběr dětského ložního povlečení

Dům 06. června 2019 | 11:56 — Helena Malá
Příchod miminka do rodiny je vždy velmi radostnou událostí. Na druhou stranu je nutné se na příchod děťátka také náležitě připravit. A jednou z věcí, kterou musíte mít včas připravenou, je i ložní povlečení do dětské postýlky.
Další 3 fotografie v galerii
Dětské povlečení musí být z kvalitního materiálu / Depositphotos

Po příchodu z porodnice domů bude miminko většinu dne spát, i proto je výběr povlečení velmi důležitý. Přísná kritéria musí totiž splňovat nejen samotná postýlka a dětská matrace, ale také právě povlečení. I to totiž může ovlivnit klidný a spokojený spánek. Vyplatí se proto prostěradlu i povlaku na peřinku a polštář věnovat náležitou pozornost.

Klíčová je nezávadnost

Miminka mají velice citlivou pokožku a na toto je potřeba brát ohled nejen při výběru šamponu nebo mýdla, ale také při nákupu dětského povlečení a prostěradel. Některé materiály mohou dětskou kůži dráždit, tvořit ekzémy a kožní alergie. Proto zvolte raději osvědčené kvalitní materiály, jako je například bavlna. Ta je zdravotně nezávadná a vyznačuje se skvělou prodyšností a savostí.

Jelikož se děti stejně jako dospělí během spánku potí, je třeba kupovat opravdu kvalitní dětská povlečení. To bavlna splňuje. Její výborná savost a prodyšnost uchrání vaše dítě před nadměrným pocením a následným prochladnutím. Navíc je bavlněné dětské povlečení vhodné i pro alergiky. Kromě bavlny můžete zvolit i další materiály, například len nebo mikrovlákno. Každopádně nekvalitnímu syntetickému materiálu se vyhněte širokým obloukem.

Pozor na knoflíky a zipy

Při výběru vhodného dětského povlečení do postýlky se soustřeďte také na typ zapínání. Absolutně nevhodné jsou vnější knoflíky a zipy, jelikož o ty se může dítě škrábnout a poranit. Takové zapínání volte jen v případě, že lze povlečení zapnout z vnitřní strany. V opačném případě volte raději dětské povlečení zakládací.

Snadná údržba

S příchodem miminka mívají obvykle maminky plné ruce práce a určitě tak ocení, když se jim alespoň trochu uleví. Dětské povlečení budete poměrně často prát a zřejmě i častěji měnit, protože děti je dokáží docela rychle znečistit. Tím spíše oceníte, když pořídíte povlečení s nežehlivou úpravou. V tomto směru se osvědčil například krep, mikrovlákno nebo flanel. Všechny tyto materiály stačí po vyprání nechat uschnout a nemusíte je žehlit.

Dbejte na správnou velikost

Povlečení do postýlky pro děti by také mělo přesně odpovídat rozměrům lůžkovin v posteli vašeho dítěte. U dětských postýlek je standardní rozměr pro polštář 40 x 60 cm, pro přikrývku 90 x 130 cm a pro prostěradlo 60/70 x 120/140 cm. Pokud vaše dítě již opustilo postýlku a pořídili jste mu dětskou postel o rozměrech 160 x 90/80 cm, můžete rovnou sáhnout po povlečení ve standardní velikosti, tedy 200 x 90/80 cm. Děti jsou ve spánku aktivní, neustále se převalují a mění polohu. Pokud zvolíte nesprávnou velikost, povlečení a dětské prostěradlo se bude zbytečně krabatit a shrnovat. O tom, jaká je ideální frekvence výměny ložního prádla, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené...

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Zavřít reklamu