Digestoř v jakékoliv kuchyni? Existují účinná řešení, i když nemáte odtah

Dům 11. května 2019 | 13:13 — Veronika Prášilová
Také si při každém vaření pořád dokola říkáte, že by bylo báječné, kdybyste ve své kuchyni měli odsavač par? Ještě před pár lety vám bylo jasné, že bez náležitého odtahu například v podobě komínu to není příliš reálné.
Další 3 fotografie v galerii
Digestoř si mohou dopřát i ti, kteří nemají možnost odtahu / Internet

V posledních letech však výrobci nabízejí obyvatelům panelákových a jiných bytových domů bez zajištěného odtahu řešení, které je velmi účinné, a přitom cenově dostupné.

Bezodtahová varianta digestoře

Říkáte si, jakou radu pro vás budeme mít? Odpovědí je digestoř, která nepotřebuje žádný odtah ani napojení do komína, a přitom je plně funkční a skvěle odvede svou práci. Uvnitř ní je totiž umístěn takzvaný uhlíkový filtr, který dokáže udělat podobnou službu, jako klasický odsavač par.

Liší se pouze v tom, že u klasického odsavače jsou všechny páry odvedeny mimo místnost, zatímco u bezodtahové digestoře jsou výpary přes filtr vyčištěny a navrací se zpět do místnosti. Proto je během vaření nebo po něm dobré místnost vyvětrat, aby se zde nedržela vlhkost.

Snadná montáž v blízkosti zásuvky

Také montáž tohoto zařízení je jednoduchá a většina lidí ji se správným nářadím zvládne sama. Digestoř můžete zavěsit buď pod horní skříňku, nebo do volného prostoru nad vařič, a to do takové výšky, abyste při vaření pohodlně dosáhli do jednotlivých hrnců, ale zároveň do takové výšky, aby docházelo k filtraci par. Pak už jen zbývá zapojit ji do zásuvky. Pokud necháte odsávání par stále v režimu zapnuto, automaticky se spustí s povytažením digestoře směrem k vám.

Posviťte si na své umění

Skvělé je, že tyto odsavače jsou, stejně jako klasické, dostupné také s integrovaným osvětlením. Obvykle není ani nutné, aby odsávání bylo závislé na zapnutém světle a naopak. Jinými slovy, světlo si zapnete dle vlastního uvážení, stejně jako jej můžete využívat, aniž byste museli spustit odsávání par.

Nezapomeňte čistit a měnit filtry

Důležitá věc, na kterou byste neměli u bezodtahových digestoří zapomínat, je pravidelná výměna uhlíkového filtru. Četnost obměny samozřejmě závisí na tom, jak často vaříte. Obecně však platí, že je dobré vyměnit filtr jednou až dvakrát za rok. Filtr vás vyjde podle výrobce na několik stovek korun. Při výměně filtru budete zároveň čistit kovovou ochrannou mřížku. Podívejte se na nejúčinnější způsob, jak ji vyčistit během pár minut.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci objevili nový způsob, jak vytvořit plutonium. Využijí ho jako zdroj energie pro mise do hlubokého vesmíru

Chyby, kvůli kterým jsou ručníky po vyprání tvrdé, na omak...

Výsadba česneku. Pozor na nejčastější chyby, kterých se...

Vyrobte kočkám jednoduché domácí pochoutky. Budou se...

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Zavřít reklamu