Poličkám a policovým systémům vládne asymetrie a designové kousky

Dům 09. dubna 2019 | 11:31 — Veronika Prášilová
Asi každému se doma pomalu hromadí spousta drobných dárků, talismanů nebo suvenýrů z dovolené. A co teprve těch fotografií, které byste chtěli mít stále na očích. Podívejte se na zajímavé tipy na police a policové stěny, které splní nejen praktickou, ale i estetickou funkci.
Dalších 14 fotografií v galerii
Vaše oblíbené drobnosti vyniknou na designových policích / Shutterstock

Ať už máte byt či dům vybavený v jakémkoliv stylu, v nabídkách obchodů s nábytkem nebo e-shopech naleznete nepřeberné množství různých polic a poliček, které se vám budou do vašeho interiéru hodit.

Když není místo pro vitríny

I když je praktické mít drobné věci, které chcete mít na očích, například v prosklené vitríně, aby se na ně tolik neprášilo, ne vždy pro ni doma najdete prostor. Zato volných míst na stěnách jistě ještě pár najdete. Navíc police mohou žádaným způsobem prostor opticky rozdělit, nebo naopak spojit.

Materiál by měl kopírovat styl místnosti, kde chcete mít nové police umístěné. Naštěstí je v nabídkách prodejců velké množství polic různých tvarů, materiálů i barevných provedení. Pokud byste si přesto nevybrali, můžete se pustit do výroby své vlastní. Ve fotogalerii pod článkem naleznete několik zajímavých nápadů, které jistě zvládnete realizovat i sami. Pokud byste si na to netroufli, můžete se obrátit na řemeslníka nebo zručného hodinového manžela.

Moderní je asymetrie

Velmi populární jsou asymetrické sestavy v podobě nepravidelných geometrických tvarů, ať již jednotlivých, nebo v sestavách. Mnoho takových policových systémů, které jsou k dostání v obchodech, je možné kombinovat a vzniknout tak může pozoruhodné dílo, které může klidně pokrýt velkou část stěny.

Je také dobré si předem rozmyslet, jaké předměty chcete na poličky umístit, a kolik jich vlastně máte. Například pro drobnosti postačí malá křížová polička z překližky, kdežto na vázy, fotky a větší suvenýry už to bude chtít něco rozměrnějšího, aby se předměty netěsnily blízko u sebe. Promyslete si také, zda nebudete chtít své poklady nasvítit.

Podívejte se také, jak můžete uložit své knihy originálně, vtipně a s nápadem.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědcům se podařilo změnit krevní skupinu. Tento objev může zachránit miliony životů

Rychle rostoucí převislý rozmarýn je efektní a mnohostranně...

Dopřejte svému psovi ve vedrech osvěžující svačinku....

Horko ohrožuje nejen lidi, ale i psy. Dodržujte proto tato...

Aby vám skvrny nehnuly žlučí, použijte žlučové mýdlo

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes

Hledáte přírodní repelent proti klíšťatům? Účinné jsou...

Zavřít reklamu