Chtěli byste kreativní poštovní schránku? Přinášíme nápadité i vtipné inspirace z celého světa

Dům 11. března 2019 | 15:43 — Veronika Prášilová
Jednou z prvních věcí, kterou u vás návštěvy uvidí, je poštovní schránka. Každý ji máme a i v tomto případě se můžete odlišit od sousedů. Zapomeňte na fádní schránky, které se dají koupit v obchodech a udělejte si z ní něco extraordinérního, neřku-li uměleckého.
Dalších 9 fotografií v galerii
Poštovní schránka nemusí být fádní plastová nebo kovová skříň / Internet

Poštovní schránka může mít tisíce podob a tvarů, může být vyrobená z různých materiálů a my věříme, že když se inspirujte v naší fotogalerii, vymyslíte si svou vlastní unikátní schránku, kterou vám budou všichni závidět. 

Hlavně poštu neutopit

Každá schránka by měla mít tři základní parametry: měla by se do ní vejít běžná pošta, měla by být raději zamykatelná a nesmí se do ní dostat voda. Co se týká velikosti, tak i pro poštovní doručovatele bude lepší, když se do ní vejdou zásilky velikosti o minimálním formátu A4 a tloušťce 2 cm. To je přibližně velikost takzvané obyčejné zásilky, kterou odesílatel nechce posílat doporučeně. Typicky jde o různé katalogy, například zásilkových společností.

Vtiskněte schránce váš osobitý charakter

Ať už máte jakékoliv povolání nebo koníček, i poštovní schránkou to můžete dát najevo. Truhlář si může schránku vyrobit ze dřeva, stavař z cihel, fotbalista ji může mít ve tvaru míče a tak podobně. I vaše záliby se mohou promítnout do tvaru schránky. Jste-li třeba fandy seriálů, mohla by mít schránka například podobu některé oblíbené postavy, jak můžete vidět v naší fotogalerii pod článkem. V tomto konkrétním případě jde o předělaný odpadkový koš, jehož autor je fandou seriálu Futurama. A když kupujete nový počítač, skříň toho dosloužilého nemusí skončit ve sběrném dvoře, jak je opět patrné ve fotogalerii.

I stávající schránka může prokouknout

Jestli se vám nechce pouštět do výroby nové schránky, nemusí to znamenat konec nadějí. Novou vizáž vaší současné schránce může vtisknout například obyčejné pomalování. Opět může motiv kopírovat vaše povolání nebo záliby. Jedna z fotografií v galarii například zobrazuje schránku s motivem jednoho z obrazů Vincenta van Gogha. No a když do práce zapojíte děti, vzniknout může veselé dílko, které budou vašemu potomkovi spolužáci závidět.

Máte-li kreativního a tvořivého ducha, podívejte se na další nápady, co si lze udělat vlastnoručně prakticky z odpadu. V tomto případě uvidíte, jak si lze z novodurových trubek udělat originální botník či vinotéku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nebezpečná lymská borelióza. Vakcína zatím neexistuje, čeští vědci však zaznamenali průlom

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Pýchavka pomáhá při rakovině i zánětech močových cest....

Klimatizace se zřejmě brzy stanou běžnou součástí...

Už naši předkové považovali černý bez za všelék....

Osvědčené pěstitelské tipy, jak přesazovat a správně...

Zavřít reklamu