Digitální fotorámečky: Mějte svou rodinu, vzpomínky a zážitky stále na očích

Dům 03. února 2019 | 09:19 — Veronika Prášilová
Už jste o nich slyšeli a říkali jste si, že to musí být báječná věc, ale stále ještě žádný nemáte? Digitální fotorámečky existují v různých velikostech, kromě prohlížení obrázků nabízejí mnoho dalších funkcí. Poradíme, na co si dát před koupí pozor, aby vám přinášely co nejvíce radosti.
Další 3 fotografie v galerii
Doma nebo v práci, každou chvilku se můžete pokochat jinou vzpomínkou / Internet

Na jednu stranu je digitální fotorámeček věc, bez které se obejdete. Ale přiznejte si, jak často si prolistujete fotoalba nebo prohlédnete fotky v počítači. Když si navíc spočítáte cenu vyvolání klasických fotografií, investice do fotorámečku není zase tak velká.

Co umí digitální fotorámečky

Dřívější fotorámečky dokázaly prakticky jen zobrazovat ve zvoleném nebo náhodném pořadí určitý počet fotek. Ty současné vás klidně vzbudí, přehrávají hudbu a filmy, zobrazují kalendář nebo upozorní na svátky a narozeniny. Navíc všechny funkce ovládáte dálkovým ovladačem.

Rady pro výběr digitálního fotorámečku

Základem je si říci, jak chcete fotorámeček používat. Chcete-li si ho pořídit do práce na stůl k počítači, abyste měli svou rodinu stále na očích, stačit vám bude menší velikost displeje s nižším rozlišením a bez speciálních funkcí. Má-li rámeček sloužit jako jeden z obrázků na stěně, oceníte větší velikost.

Abyste obrázky viděli zřetelně

Záleží také na rozlišení displeje, protože čím bude větší, tím budou zobrazované fotografie ostřejší. Rozhodnete-li se fotorámeček darovat třeba svým rodičům, rozhodně také zvolte větší displej, aby na fotky dobře viděli. Dalšími důležitými parametry jsou jas, kontrast a pozorovací úhel. Zatímco na obrazovku počítače nebo televize se díváte většinou téměř zpříma, na fotorámeček se budete dívat z různých míst a úhlů.

Vybrané modely si nechejte předvést

Nejlepší je nechat si vybrané fotorámečky v obchodě předvést, aby vás doma nic nepřekvapilo. Pozor si dejte i na jas a kontrast, protože ve velmi světlých místnostech nebo přímo naproti slunci by displej nemusel být dobře viditelný.

Nebojte se do obchodu přinést flash disk s několika vlastními fotografiemi, protože ty nainstalované v každém zařízení jsou přehlídkou sytých barev a kompozic, ze kterých vám půjdou oči kolem, ale třeba uměleckou černobílou fotografii nezobrazí korektně.

Nezapomeňte si také zkontrolovat, zda má vybraný model slot na paměťovou kartu, kterou jednak výrazně rozšíříte vestavěnou paměť, jednak můžete fotografie snadno vyměnit bez připojení k počítači, což oceníte třeba právě při návštěvě rodičů.

Digitální hračka pro děti

Digitální fotorámečky existují i v mini provedení o velikosti klíčenky, které přesně tak slouží. Do malé krabičky, která vypadá jako digitální autoklíč s displejem, si přes počítač nahrajete několik desítek fotografií, které máte stále při sobě. Děti se tak mohou například pochlubit spolužákům, kde byli o víkendu. Ano, téměř každé dítě má mobil, ale jen to vaše může mít digitální LCD klíčenku. Pokud ale nechcete pro své ratolesti digitální hračku, vyrobte si s nimi nějakou mechanickou. Máme pár tipů, které zvládne každý.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

Čas pouštění draků je tady! Máme návod na jejich výrobu

Zázračné kuličky: Odvlhčující sáčky mají v domácnosti...

Jak si poradit s přebytky jablek? Vymoštujte si elixír zdraví

Naučte se správně poskládat napínací prostěradlo,...

Na co si dávat pozor při zazimování balkonových rostlin?...

Zkuste zdravou a super jednoduchou čokoládovou pěnu hotovou za...

Zavřít reklamu