Vylila se vám káva na sedačku či koberec? Pár jednoduchých kroků, aby po kávě nezůstala ani stopa

Dům 24. ledna 2019 | 13:50 — Veronika Prášilová
Pohodlně si sedíte u televize a popíjíte kávu, a v tom těsně vedle vás skočí pes nebo milovaný potomek. Přesně taková situace je jen krůček od toho, abyste svůj oblíbený nápoj vylili, a to nejen na sebe, ale rovnou na sedačku, křeslo nebo koberec.
Další 4 fotografie v galerii
Pokud polijete koberec kávou, nepropadejte panice / Shutterstock

Pokud vám tato situace přijde povědomá a náhodou vás potká, nepropadejte panice. Stačí totiž pár jednoduchých kroků, aby po kávě nezůstala ani stopa.

Sáhněte po papírovém ručníku

Nic nedokáže naštvat tolik, jako sedačka politá kávou. A když je ještě k tomu nábytek nový, vztek je dvojnásobný. Pokud vás tato situace potká, a je jedno, jestli pijete kávu jen černou, nebo s mlékem a cukrem, sáhněte nejdříve po papírových ručnících nebo dobře savém hadříku.

Důležitá je rychlost

Včasným přiložením ručníku na skvrnu totiž zabráníte jejímu dalšímu šíření, takže nehrozí, že z pěticentimetrové skvrny bude nakonec půlmetrový flek. Nestačí však utěrky přiložit na místo jednou, ale dělejte to do doby, než bude místo suché.

Poté už můžete sáhnout po vlkém hadříku a skvrnu opatrně začít vymývat za pomocí čističe na čalounění. Pamatujte však na to, že nesmíte používat horkou vodu. Stejně jako třeba v případě potřísnění krví je na čištění ideální vlažná až studená voda.

Zalijte to pivem

Po vlažné vodě jako první pomoci sáhněte také v případě, že se vám kávou podařilo polít koberec. A v další fázi sáhněte po sklenici piva. Trochu jej nalijte přímo na skvrnu a nechejte působit, případně jej můžete do koberce velmi jemně vetřít. Tento krok opakujte několikrát po sobě, poté skvrna od kávy zmizí. Pivo má navíc v domácnosti rozmanité využití, o čemž se můžete přesvědčit v našem článku zde.

Stejně vám s potřísněným kobercem může pomoci také jedlá soda. Po prvotním očištění vlažnou vodou polité místo posypejte sodou a nechejte působit několik hodin. Sodu  poté vysajte a případně povrch ještě dočistěte vlhkým hadříkem.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Řecká lyžařská střediska si zamilujete díky zvláštnímu kouzlu tamní přírody i místní gastronomii

Řecká lyžařská střediska si zamilujete díky zvláštnímu...

Darkovičky: Zažijte válečné pevnosti na vlastní kůži a...

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete...

Prestižní galerie zdarma? Proč ne. V Londýně v tom nevidí...

Přátelská Gruzie: Země nedotčená turisty, která nabízí...

Kam vyrazit v zimě na green? Golfové rezorty se často...

Zavřít reklamu