Vylila se vám káva na sedačku či koberec? Pár jednoduchých kroků, aby po kávě nezůstala ani stopa

Dům 24. ledna 2019 | 13:50 — Veronika Prášilová
Pohodlně si sedíte u televize a popíjíte kávu, a v tom těsně vedle vás skočí pes nebo milovaný potomek. Přesně taková situace je jen krůček od toho, abyste svůj oblíbený nápoj vylili, a to nejen na sebe, ale rovnou na sedačku, křeslo nebo koberec.
Další 4 fotografie v galerii
Pokud polijete koberec kávou, nepropadejte panice / Shutterstock

Pokud vám tato situace přijde povědomá a náhodou vás potká, nepropadejte panice. Stačí totiž pár jednoduchých kroků, aby po kávě nezůstala ani stopa.

Sáhněte po papírovém ručníku

Nic nedokáže naštvat tolik, jako sedačka politá kávou. A když je ještě k tomu nábytek nový, vztek je dvojnásobný. Pokud vás tato situace potká, a je jedno, jestli pijete kávu jen černou, nebo s mlékem a cukrem, sáhněte nejdříve po papírových ručnících nebo dobře savém hadříku.

Důležitá je rychlost

Včasným přiložením ručníku na skvrnu totiž zabráníte jejímu dalšímu šíření, takže nehrozí, že z pěticentimetrové skvrny bude nakonec půlmetrový flek. Nestačí však utěrky přiložit na místo jednou, ale dělejte to do doby, než bude místo suché.

Poté už můžete sáhnout po vlkém hadříku a skvrnu opatrně začít vymývat za pomocí čističe na čalounění. Pamatujte však na to, že nesmíte používat horkou vodu. Stejně jako třeba v případě potřísnění krví je na čištění ideální vlažná až studená voda.

Zalijte to pivem

Po vlažné vodě jako první pomoci sáhněte také v případě, že se vám kávou podařilo polít koberec. A v další fázi sáhněte po sklenici piva. Trochu jej nalijte přímo na skvrnu a nechejte působit, případně jej můžete do koberce velmi jemně vetřít. Tento krok opakujte několikrát po sobě, poté skvrna od kávy zmizí. Pivo má navíc v domácnosti rozmanité využití, o čemž se můžete přesvědčit v našem článku zde.

Stejně vám s potřísněným kobercem může pomoci také jedlá soda. Po prvotním očištění vlažnou vodou polité místo posypejte sodou a nechejte působit několik hodin. Sodu  poté vysajte a případně povrch ještě dočistěte vlhkým hadříkem.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chcete se za sychravého počasí končícího léta pořádně ohřát? Nemusíte jezdit daleko

Chcete se za sychravého počasí končícího léta pořádně...

Máte rádi televizní soutěže? Vydejte se po stopách té...

Skvělý tip na víkend: Nevšední zážitek na vás čeká ve...

Pár dobrých tipů, jak se vyhnout poplatkům za odbavená...

Destinace, kterou si Češi zamilovali a na podzim ji berou...

Podzimní Bruggy: Město vodních kanálů láká návštěvníky...

Zavřít reklamu