Tablety do myčky toho zvládnou daleko víc. Víte, na co ještě je můžete používat?

Dům 21. ledna 2019 | 06:28 — Veronika Prášilová
Lidská vynalézavost a experimentování nám přinesly řadu nečekaných, ale užitečných vylepšení. Dnes se zaměříme na tablety do myčky, které byly vynalezeny k jasnému účelu, ale dají se s úspěchem použít i k čištění, mytí a odmašťování jiných věcí.
Další 3 fotografie v galerii
Pro tablety do myčky se našlo i pár jiných zajímavých využití / Internet

Odmočit, zbavit se zaschlých zbytků, odmastit, naleštit. Vzhledem k tomu, s jak špinavým, zaschlým a mastným nádobím si musí poradit tablety do myčky, je jasné, že jejich složení tomu bude uzpůsobeno. Je nasnadě, že těchto vlastností by se dalo využít i jinak. Pojďte se s námi podívat na některé pokusy, které se ukázaly jako účinné.

Tableta do myčky vyčistí pračku

Už se asi nedozvíme, koho jako první napadlo hodit mycí tabletu do pračky místo prášku, ale přišlo se na to, že to není vůbec špatný nápad. Někomu kdysi asi došel prášek na praní a nechtělo se mu do obchodu. Na běžné praní tablety do myčky rozhodně doporučit nelze, ale ukázalo se, že dokážou například skvěle vybělit záclony a odmastit utěrky.

Právě ty často po praní zůstávají jakoby tuhé. Když k nim ale před praním do bubnu přihodíte tabletu do myčky a zapnete na nejvyšší teplotu, budou vaše utěrky zase jako nové. Navíc se takto vyčistí i samotná pračka.

Porcelán opět jako z alabastru

Staré hrníčky, talířky, vázy a jiné porcelánové nádobí možná ještě po babičce po letech často vypadá zašle. Zkuste takové nádobí přes noc namočit do lavoru s tabletou do myčky rozpuštěnou v horké vodě. Do rána by měl porcelán získat svou někdejší krásu.

Podobně můžete vyčistit špinavou zapékací mísu, se kterou si neporadila ani myčka. Nalijte do ní horkou vodu, rozpusťte jednu tabletu a po pár hodinách by měly i nejsilněji připálené zbytky povolit.

Další využití tablet do myčky

Kašička z rozpuštěné tablety do myčky by měla pomoci i s čištěním trouby, mikrovlnky nebo mastnými skvrnami na kachličkách za sporákem. Pokud budete pomocí tablet do myčky čistit cokoliv, co přijde do styku s jídlem, vždy to důkladně omyjte vodou. Podobně můžete zkusit vyčistit i umyvadla, vanu nebo toaletu včetně skrytých míst pod okrajem.

Netradičních nápadů, které se osvědčily, je hodně. Můžete se například inspirovat tím, jak v domácnosti využít nedopité pivo. Tipy naleznete v článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a nekonečně dlouhé bílé pláže

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Šilinkův důl nabízí nenáročnou ferratovou cestu pro...

Ideální místo pro milovníky rozhleden. Navštivte jedinečný...

Podívejte se do největšího podzemního labyrintu ve střední...

Zavřít reklamu