Přemýšlíte, čím provonět koupelnu? Zkuste vlastní osvěžovač za pár korun

Dům 20. ledna 2019 | 11:04 — Veronika Prášilová
Příjemně svěží vůně, kamkoli se podíváš. Taková je představa většiny českých hospodyněk o tom, jak by měla působit jejich koupelna. Mnohé z nás však řeší věčné dilema, zda nakupovat různé chemické přípravky v obchodech a zda nějak neškodí našemu zdraví.
Další 4 fotografie v galerii
Provoňte svou koupelnu podle své libosti / Depositphotos

Pokud z toho máte obavy a zároveň byste rády vyzkoušely něco jiného, máme pro vás pár rad. Základem všeho je přitom vonný olejíček do aromalampy.

Výběr je obrovský

Dnešní prodejci osvěžovačů vzduchu nabízejí různé formy, složení a vůně těchto výrobků. Ovšem ne každý voní tak, jak bychom si představovali, a ne každý dokáže pach spolehlivě překrýt. Navíc se po delším používání vůně omrzí a člověk přemýšlí, jak to vyřešit, protože osvěžovače nejsou zrovna nejlevnější.

Abyste se pro příště zbavili tohoto dilematu, máme pro vás tip, jak svou koupelnu a klidně i celý byt provonět a přitom pokaždé neutrácet majlant. Stačí totiž, když si v drogerii nebo jiném specializovaném obchodě zakoupíte olejíček do aromalampy a budete s ním kouzlit.

Vlastní osvěžovač za pár korun

Pokud si k olejíčku navíc ještě zakoupíte obyčejný plastový nebo i skleněný rozprašovač na rostliny, naplníte jej vodou a přidáte do něj pár kapek vybrané éterické vůně, máte domácí osvěžovač vzduchu doslova za hubičku. Vůně navíc můžete libovolně měnit podle aktuální nálady, takže si klidně pořiďte hned několik druhů zároveň.

Voňavá papírová rulička 

Skvělou službu vám olejíček udělá také v případě, že několik kapek vpravíte na vnitřní stranu ruličky toaletního papíru, který právě používáte. Samotná rulička a její okolí velmi příjemně voní a přitom se nemusíte bát, že by se olej dostal na samotný papír.

Pár kapek ke štětce

Skvělou vychytávkou také je, když pár kapek vašeho éterického olejíčku nakapete přímo na záchodovou štětku nebo do nádobky, ve které je postavená. Při každém jejím použití budete cítit příjemnou vůni. 

A když už budete u vůně do koupelny, provoňte si zrovna celý byt. V našem článku vám poradíme, jak si vyrobit vlastní domácí difuzér, jehož základem je také esenciální olejíček. Inspiraci najdete zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Eliška Bučková přistižena ve svatebních šatech! Bude se snad vdávat?

Rychle rostoucí převislý rozmarýn je efektní a mnohostranně...

Dopřejte svému psovi ve vedrech osvěžující svačinku....

Horko ohrožuje nejen lidi, ale i psy. Dodržujte proto tato...

Aby vám skvrny nehnuly žlučí, použijte žlučové mýdlo

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes

Hledáte přírodní repelent proti klíšťatům? Účinné jsou...

Zavřít reklamu