Obdivujte a udělejte si jednoduché mini stromečky na vánoční stůl

Dům 20. prosince 2018 | 12:18 — Veronika Prášilová
Vánoční shon vrcholí a málokdo má asi všechno připravené podle představ. Přesto, pokud byste našli pár minut, nebo chtěli zabavit děti, udělejte si některý z milých malých vánočních stromečků, které mohou dotvořit sváteční atmosféru u vás doma, nebo posloužit jako dárek pro vaše blízké.
Dalších 11 fotografií v galerii
I malý stromeček může udělat velkou radost / Internet

V naší bohaté fotogalerii vám nabízíme několik příkladů stromečků v provedení „mini“, což v tomto případě znamená nejen to, že jsou malé, ale také, že si je můžete udělat v minimálním čase a za minimum peněz. Často dokonce úplně zdarma, protože materiál na výrobu mnoha z nich určitě máte doma.

Vánoční všehochuť aneb zužitkujte zbytky

Pod názvem „vánoční všehochuť“ ve fotogalerii naleznete stromeček, jehož kostru tvoří rovné holé větvičky svázané v rozích tak, aby udělaly trojúhelníkovou siluetu stromečku. Místo větviček můžete použít také kovové ramínko. Pak s použitím jutového provázku vytvoříte omotáním stromečku od špičky po základnu s asi dvoucentimetrovými odstupy „větve“.

Do tohoto výpletu můžete vkládat různé drobné dekorace jako konce větviček jehličnanů, malé šišky, baněčky, hvězdy vystřižené z kartonu nebo plsti, umělý mech, slámu a tak podobně.

Plstěný stromeček vypadá kouzelně

Na další mini stromeček budete potřebovat plstěnou látku zelené barvy, případně i malý kousek hnědé na kmen. Ten vyrobíte vystřižením několika malých koleček s otvorem pro navlečení, nebo jej může nahradit korková zátka. Větve uděláte z plstěných čtverců nebo hvězdiček v odstupňovaných velikostech.

Na provázek navlékněte korálek, zajistěte uzlíkem, navlékněte kmen a větve od největší po nejmenší. Jednotlivé hvězdičky vždy o kousek pootočte, aby se cípy nekryly. Na špičku stromečku můžete dát opět korálek.

Další stromečky jsou obdobně jednoduché, v galerii naleznete dokonce i jeden sladký. U každého je stručně popsáno, co k jeho výrobě budete potřebovat. Dalším tipem na jednoduché a rychlé dekorace jsou ozdoby z ovoce. Jak udělat lidové ozdoby se dočtete a uvidíte zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Rammsteini měli v Praze dvoudenní turné, při kterém na konci zmizeli

Zahradní nábytek potřebuje péči nejen před sezonou, ale i...

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zavřít reklamu