Nechte děti vyrobit dárek pro paní učitelku, bude je to bavit

Dům 18. prosince 2018 | 10:51 — Veronika Prášilová
S blížícími se Vánocemi pomalu vrcholí nákupní horečka v téměř každé rodině. Ovšem dárky neobstaráváme pouze pro naše blízké a přátele, ale často také třeba pro učitelky našich ratolestí. V takovém případě přichází na řadu otázka, zda dárek koupit nebo vyrobit.
Další 3 fotografie v galerii
Zapojte své děti do výroby domácí svíčky / Depositphotos

Pokud se rozhodnete, že byste rádi pro paní učitelku připravili něco doma, a ještě ideálně do toho zapojili vaše děti, pak pro vás máme milý a jednoduchý tip na dárek.

Hřejivé teplo svíček

Nic nepotěší okolo Vánoc tak, jako doma a s láskou vyrobená svíčka. Buď si ji můžete udělat sami od začátku do konce, anebo třeba jen dozdobit tu, kterou koupíte v obchodě. 

Pokud jste se rozhodli pro první variantu, začněte tím, že si z obchodu přinesete barevný vosk pro domácí výrobu svíček a knot, a k tomu si k ruce připravíte vykrajovátka na vánoční cukroví a mělký talířek.

Kouzelná vykrajovátka

Pokud máte všechny ingredience připravené, můžete se pustit do práce. Ve starším hrnci si pomalu rozehřejte vosk, který poté nalijte do připravených vykrajovátek na vánoční cukroví. Každé z vykrajovátek byste ještě před naléváním měli podložit mělkým talířkem a ve chvíli, kdy do něj vosk nalijete, jej pár sekund držet přitisklý k ploše talíře, aby vosk nepodtekl.

Než vám hmota ztuhne, nazepomeňte do jejího středu umístit připravený knot. Jakmile vidíte, že vosk začíná mít pevnější konzistenci, můžete nechat formičku svému osudu, než vytuhne úplně a naplnit takto postupně všechny tvary, které jste si nachystali. Po několika minutách práce i tuhnutí máte dárečků celou kupu.

Jednoduše, ale od srdce

Pokud nemáte dostatek času na vaření domácích svíček, zkuste udělat při výrobě vánočního dárku malý kompromis. Přineste si z obchodu silnější svíce, balíček celé skořice, barevnou stužku nebo jutový provázek a gumičky, jejichž průměr bude odpovídat zvolené velikosti svíčky.

Začněte tím, že na každou svíčku nasunete gumičku, za níž budete postupně vedle sebe zastrkávat trubičky skořice až do chvíle, kdy pokryjí po obvodu celou svíčku. Poté s pomocí barevné stužky nebo jutového provázku těsně nad gumičkou celou svíčku pořádně obvážete a vytvoříte mašli.

Gumičku, která sloužila jako pomocník k tomu, aby skořice při dekorování nepopadala, opatrně sesunete ze svíčky dolů a dárek máte hotový. Konce mašličky můžete ještě ozdobit například malinkým zvonečkem nebo třeba šípkem, který najdete na zahradě. Nebo případně sáhněte do vaší spižírny a pošlete paní učitelce krásně nazdobenou skleničku domácího pečeného čaje, jehož recept jsme vám přinesli zde.

Tip

Pokud máte k dispozici tavnou pistoli, můžete skořici ke svíčce do jejího ovázání mašlí připevnit s její pomocí. Gumička slouží jako jednoduché a elegantní řešení pro ty, kteří tavnou pistoli nevlastní.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu