Praktický botník nebo vinotéka, které můžete různě tvarovat a zvětšovat

Dům 27. listopadu 2018 | 09:49 — Veronika Prášilová
Taky stále řešíte, kam ukládat další a další boty, které se doma neustále hromadí? Nebo jak a kam uschovat sezonní obuv? A nechcete investovat do dalšího botníku? Podívejte se, jak se to dá vyřešit s trochou času a šikovnosti s praktickým a hlavně nekonečně rostoucím botníkem.
Dalších 5 fotografií v galerii
Praktický i dekorativní je botník z odpadních trubek / Internet

Náš šikovný systém vám poskytne oproti klasickému botníku několik výhod. Můžete si jej vyprojektovat sami, je snadno udržovatelný, můžete jej podle potřeby rozšiřovat, je snadno přemístitelný a roste společně s vaší rozšiřující se flotilou bot. Takto ale můžete skladovat i další věci jako víno či jiné nápoje, igelitky, ručníky nebo oblečení, hračky, potřeby pro pejsky a tak dále.

Na botník potřebujete jen pár věcí

Počáteční investice nebude veliká. Potřebujete jen několik málo věcí, z nichž většinu určitě máte doma:

  • odpadní plastové roury
  • pilku
  • pilník
  • smirkový papír
  • lepidlo

Trubky různě tlusté podle velikosti obuvi

Plastové roury o vhodném průměru seženete v hobby marketu nebo možná u některého ze sousedů, který rekonstruuje koupelnu. Průměry trubek navíc můžete kombinovat podle velikosti obuvi. Vyzkoušet si to můžete například na lahvích od minerálek a limonád. Naměřte si i vhodnou délku a pusťte se do řezání. Jde to poměrně snadno a rychle. Okraje trubek pak začistěte pilníkem a smirkovým papírem. Ten použijte i na místa, kde budou spoje. Trubky také můžete obarvit sprejem. 

Slepit nebo sepnout

S lepidlem si nechejte poradit v obchodě. Nám se osvědčilo to s označením L-20. Na podlaze k sobě slepte několik trubek jako základnu, nechejte spoje chvíli zaschnout a postavte. Pak pokračujte dalšími patry, které lepíte z boku, tím zajistíte, že po postavení věže budou všechny buňky v jedné rovině. Takto můžete udělat libovolně širokou a vysokou věž. Nechcete-li trubky lepit, můžete je také sepnout stahovacími popruhy používanými na náklady na autě.

Botník zvětšujte dle libosti

Další praktickou výhodou takového botníku je to, že jej jednou za čas můžete umýt ve sprchovém koutě nebo hadicí na zahradě. Nejde sice o bůhvíjak designový kousek, ale co se týká praktičnosti, ta je jednoznačná. No a komu by vadilo, že na boty je vidět, určitě si poradíte i s jednoduchým závěsem.

Věříme, že vám tento botník bude skvěle sloužit dlouhá léta. A když přikoupíte další obuv, jednoduše si botník zvětšíte podle potřeby. Až budete přeskládávat boty do vašeho nového stojanu, určitě narazíte i na semišové boty, které si žádají zvláštní péči. O tom, co udělat, aby semišky vypadaly dlouho jako nové, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu