Vyrobte si elegantní a zároveň praktické pouzdro z bambusové podložky

Dům 15. listopadu 2018 | 15:13 — Veronika Prášilová
Dámy, taky nemáte rády, když se vám kosmetické štětečky povalují v jednom pouzdře nebo krabičce se vším ostatním? Nebo byste chtěly elegantně vyřešit držák na vařečky? Případně s dětmi tátovi vyrobit pouzdro na kleště, šroubováky a podobné nářadí? Vyrobte si jej elegantně z bambusové podložky.
Dalších 8 fotografií v galerii
Pouzdro z bambusové podložky vypadá elegantně / Shutterstock

Postačí vám k tomu jedna nepotřebná rolovací podložka z bambusu, která se používá na výrobu sushi nebo k prostírání, a krejčovská guma. Obrázkový postup výroby naleznete v galerii pod článkem.

Hotovo za 10 minut

Výroba je jednoduchá a rychlá, zvládnete ji za pár minut. Pokud je bambusová podložka příliš vysoká či dlouhá, můžete ji podle potřeby zkrátit nůžkami na kuře nebo štípačkami. Šířka gumy nehraje velkou roli, zvolte ji podle toho, jak objemné věci potřebujete do pouzdra zasouvat. Například na pastelky a fixy postačí guma tenčí, zato jich můžete navléct více v patřičných rozestupech.

Gumu provlečte na kraji podložky okolo několika prvních bambusových tyčinek a sešijte, aby se vám nevyvlekla. Pak provlékejte vždy po několika tyčinkách opět podle toho, jak široké jsou věci, které chcete zasouvat. Na konci gumu opět omotejte a sešijte. Poté podložku obraťte a doprostřed provlékněte mašli, udělejte suk a máte praktické zavazování. Podobně si můžete udělat i pouzdro do koupelny z nepotřebného ručníku. Jak na to se dozvíte zde

Zarolujte si, co potřebujete

Do vašeho nového pouzdra si můžete ukládat nejen kosmetické štetečky, ale i malířské štětce třeba dětem do školy, fixy, pastelky nebo vařečky a podobné kuchyňské náčiní. V tomto případě podložku uchyťte třeba na bok linky nebo na kachličky nad pracovní deskou. Na to můžete použít přísavky s háčky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jeviště Divadla Hybernia ovládl hvězdně obsazený muzikál Galileo

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Trávník potřebuje péči ještě před začátkem jara....

Známí a právem obávaní škůdci: Jak rozeznat šatní a...

Zavřít reklamu