Vyrobte si nápadité obrazy na zeď. Vypadají krásně a není to vůbec složité

Dům 02. listopadu 2018 | 14:09 — Veronika Prášilová
Podzim svými barvami a rozmanitostí přímo vybízí k tomu, abyste si alespoň kousek jeho atmosféry přenesli domů. Jak to ale udělat, aby se vám všude po domě neválely kaštany, větvičky či hromady listí? Zkuste si třeba vyrobit vlastní obraz na zeď, který je velmi elegantní a vlastně i nadčasový.
Dalších 5 fotografií v galerii
Přeneste si podzimní barvy i k sobě domů / Shutterstock

Bude to chtít jen malou procházku kolem domu a trošku zručnosti. A uvidíte, že výsledek potěší nejen vás, ale i vaše hosty. A navíc můžete zapojit celou rodinu.

Co budete potřebovat

Než začnete, je nutné shromáždit si doma všechny potřebné doplňky. Jako první tedy vyrazte ven a přineste si odtud pár zajímavě tvarovaných listů, větviček apod. Na jejich barvě tentokrát nezáleží.

Další věci, bez kterých se neobejdete:

  • dřevotřísková deska (například z bedýnky od ovoce)
  • barva, která drží na dřevě (odstín volte podle libosti)
  • štětec
  • barva ve spreji (například stříbrná, zlatá nebo písková)
  • rukavice

Vrhněte se do práce

Prvním krokem, kterým musíte začít, je natření dřevotřískové desky výraznou a sytou barvou. Pokud už nyní víte, že budete obrazů dělat více, nemusíte všechny podklady natírat stejně. Skvěle bude naopak vypadat, když jedna deska bude například oranžová, druhá modrá, třetí zelená. Myslete také na to, že tato barva bude kopírovat tvar listů či větviček a bude tudíž na obraze dominantní.

Začněte aranžovat

Jakmile máte barvu zaschlou, rozmístěte na desku přinesené plody přírody. Někde může být třeba jeden velký list, jinde můžete kolem sebe naaranžovat více menších a propojit je větvičkou. Záleží jen na vás, kolik fantazie do obrazu vložíte.

Poslední krok do cíle

Jakmile jste si jisti, že máte vše připraveno podle svých představ, navlékněte si rukavice a pomocí spreje celou desku, včetně naaranžovaných listů, až do okrajů přestříkejte novou barvou. Poté ji nechejte ještě chvíli schnout, opatrně přiložené dekorace odstraňte a máte hotovo. 

Tip

Místo dřevotřískové desky můžete jako základ použít čtvrtku tvrdého papíru, který po vytvoření motivu umístíte například do kliprámu. Tvořit můžete samozřejmě klidně také na malířské plátno, postup je vždy stejný.

A když se vám při toulkách přírodou podaří najít ještě pár šípků, můžete atmosféru podzimu dokreslit krásnými dekoracemi z těchto plodů. Jak na to, si můžete přečíst v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody víno. Vydejte se s námi na ochutnávku

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Víkend v ruské metropoli je skutečným zážitkem. Moskva vás...

Zavřít reklamu