Hledáte inspiraci, čím vylepšit svůj domov? Máme pro vás neokoukaný tip

Dům 26. října 2018 | 09:49 — Veronika Prášilová
Také zrovna sedíte u počítače a hledáte inspiraci, čím vylepšit svou domácnost? Co třeba využít fotografie z veselých rodinných oslav nebo vzpomínek na chvíle strávené s přáteli, a přenést si je někam, kde vám budou denně na očích? Máme pro vás tip, který je neokoukaný a dá vaší domácnosti nový nádech. Nejde o nic jiného než o obrazy na dřevě.
Dalších 5 fotografií v galerii
Připravte si dřevo a oblíbené fotografie / Shutterstock

Zní to sice vznešeně, ale jejich výroba je překvapivě jednoduchá. A výsledek vám udělá nejen velkou radost, ale přinese také spoustu parády.

Co budete potřebovat

  • dřevěnou desku, překližku nebo kulatinu
  • lepidlo a lak 2v1 na Decoupage (ubrousková technika)
  • plochý štětec
  • houbičku na nádobí
  • fotografie

Vybranou fotografii nebo obrázek, který se vám líbí, vytiskněte na laserové tiskárně. Inkoustová tiskárna se nehodí, protože by se obrázek rozpil. Obrázek může být černobílý, ale i barevný, pokud možno s co nejsytějšími barvami. Pamatujte, že obrázek bude na dřevě zrcadlově obrácený, jestli je tedy na něm nápis, v počítači jej před tiskem vodorovně otočte. Vytištěný motiv si položte na noviny obrázkem nahoru a plochým štětcem nebo prsty naneste lepidlo na celou plochu. Stejně tak naneste lepidlo na dřevo na místo, kde chcete mít fotografii. Nevadí, bude-li lepidlo na dřevě přesahovat rozměry obrázku.

Opatrně rozetřete bubliny

Obrázek potřený lepidlem položte na dřevo motivem dolů. Nyní je důležité opatrně vytlačit všechny případné bubliny od středu obrázku směrem k okrajům. Použít k tomu můžete i suchou houbičku na nádobí, starou platební kartu nebo podobný předmět. Poté nechejte lepidlo dokonale zaschnout, nejlépe přes noc.

Otřít, olepit, zalakovat

Nyní je již barva přenesená na dřevo a zbývá odstranit papír. Na to použijte mokrou houbičku na nádobí, kterou přikládejte na obrázek a vymačkávejte na něj vodu, aby se papír úplně rozmočil. Jemnými krouživými pohyby houbičkou začněte opatrně odstraňovat drolící se papír. Až odstraníte poslední zbytky papíru, nechejte dřevo proschnout a znovu přetřete stejným lepidlem s lakem, které zvýrazní barvy a obrázek zafixuje. Chcete-li si obrázek pověsit, připevněte na něj háček.

Tip

Stejným postupem si můžete obrázek přenést na hliněný květináč bez glazury. Efektně vypadají také abstraktní obrazy vytvořené z obyčejných papírových ruliček od toaletního papíru. Návod, jak si je vyrobit, naleznete zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Rammsteini měli v Praze dvoudenní turné, při kterém na konci zmizeli

Zahradní nábytek potřebuje péči nejen před sezonou, ale i...

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zavřít reklamu