Hledáte inspiraci, čím vylepšit svůj domov? Máme pro vás neokoukaný tip

Dům 26. října 2018 | 09:49 — Veronika Prášilová
Také zrovna sedíte u počítače a hledáte inspiraci, čím vylepšit svou domácnost? Co třeba využít fotografie z veselých rodinných oslav nebo vzpomínek na chvíle strávené s přáteli, a přenést si je někam, kde vám budou denně na očích? Máme pro vás tip, který je neokoukaný a dá vaší domácnosti nový nádech. Nejde o nic jiného než o obrazy na dřevě.
Dalších 5 fotografií v galerii
Připravte si dřevo a oblíbené fotografie / Shutterstock

Zní to sice vznešeně, ale jejich výroba je překvapivě jednoduchá. A výsledek vám udělá nejen velkou radost, ale přinese také spoustu parády.

Co budete potřebovat

  • dřevěnou desku, překližku nebo kulatinu
  • lepidlo a lak 2v1 na Decoupage (ubrousková technika)
  • plochý štětec
  • houbičku na nádobí
  • fotografie

Vybranou fotografii nebo obrázek, který se vám líbí, vytiskněte na laserové tiskárně. Inkoustová tiskárna se nehodí, protože by se obrázek rozpil. Obrázek může být černobílý, ale i barevný, pokud možno s co nejsytějšími barvami. Pamatujte, že obrázek bude na dřevě zrcadlově obrácený, jestli je tedy na něm nápis, v počítači jej před tiskem vodorovně otočte. Vytištěný motiv si položte na noviny obrázkem nahoru a plochým štětcem nebo prsty naneste lepidlo na celou plochu. Stejně tak naneste lepidlo na dřevo na místo, kde chcete mít fotografii. Nevadí, bude-li lepidlo na dřevě přesahovat rozměry obrázku.

Opatrně rozetřete bubliny

Obrázek potřený lepidlem položte na dřevo motivem dolů. Nyní je důležité opatrně vytlačit všechny případné bubliny od středu obrázku směrem k okrajům. Použít k tomu můžete i suchou houbičku na nádobí, starou platební kartu nebo podobný předmět. Poté nechejte lepidlo dokonale zaschnout, nejlépe přes noc.

Otřít, olepit, zalakovat

Nyní je již barva přenesená na dřevo a zbývá odstranit papír. Na to použijte mokrou houbičku na nádobí, kterou přikládejte na obrázek a vymačkávejte na něj vodu, aby se papír úplně rozmočil. Jemnými krouživými pohyby houbičkou začněte opatrně odstraňovat drolící se papír. Až odstraníte poslední zbytky papíru, nechejte dřevo proschnout a znovu přetřete stejným lepidlem s lakem, které zvýrazní barvy a obrázek zafixuje. Chcete-li si obrázek pověsit, připevněte na něj háček.

Tip

Stejným postupem si můžete obrázek přenést na hliněný květináč bez glazury. Efektně vypadají také abstraktní obrazy vytvořené z obyčejných papírových ruliček od toaletního papíru. Návod, jak si je vyrobit, naleznete zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu