Zrecyklujte staré věci a vyrobte si nádherné designové kousky

Dům 15. října 2018 | 14:50 — Veronika Prášilová
Stěhujete se do vlastního bytu a přemýšlíte, jak si ho zajímavě vybavit a neutratit za to všechny své úspory? Co třeba zapátrat na půdě u babičky nebo ve sklepě mezi věcmi, na které jste už zapomněli? Věřte, že ze zdánlivě nepotřebných doplňků můžete vyrobit velmi zajímavé designové pomocníky do domácnosti.
Další 3 fotografie v galerii
Designové doplňky nemusí stát tisíce / Internet

Příkladem můžou být například staré dřevěné štafle. Také jste až dosud byli přesvědčeni, že tenhle oprýskaný kousek má svá nejlepší léta za sebou? Pak vás rychle vyvedeme z omylu. Koneckonců, přesvědčit se o skvělých výsledcích můžete i v naší fotogalerii.

Poklad jménem štafle

Recyklace starých či nepoužívaných věcí je dnes populární po celém světě. Jedná se totiž o nejlevnější a nejrychlejší způsob, jak si jen s drobnými zásahy vytvořit naprosto jedinečnou součást vašeho domova. Zcela funkčním kusem nábytku se tak mohou stát třeba staré štafle, z nichž si můžete vytvořit krásnou policovou sestavu.

Budete potřebovat pouze pár rovných prken, které se svou šířkou vejdou mezi jednotlivé šprušle. Pak už jen laťky a žebřík natřete stejnou barvou, nechejte pořádně zaschnout a ob jeden či více stupínků nasuňte prkna do obou křídel roztažených štaflí. Tímto jednoduchým krokem vám vznikne skvělý úložný systém ve tvaru písmene A, do něhož můžete ukládat třeba knihy nebo dekorační předměty.

Kouzlo ze starých židlí

Také se vám někde ve sklepě povalují staré skládací židle, na které se už jen práší? A co je třeba znovu odnést do bytu a udělat si z nich nápadité úložné prostory? Je to velmi jednoduché a budete potřebovat jen pár skobiček či hřebíčků, které udrží větší hmotnost, a případně barvu, která bude ladit s vaším interiérem. A pak už se můžete pustit do práce.

Pár jednoduchých kroků

Všechny židličky samozřejmě pořádně umyjte a natřete je barvou, kterou máte rádi. Než vám zaschne, nabouchejte si do zdi přesně tolik hřebíčků, kolik máte připravených židliček. Ale pozor: nechávejte mezi nimi jednak dostatečný prostor, a také je zatlučte minimálně do úrovně vašich očí, avšak ideálně ještě výš.

Jakmile vám barva na židličkách zaschla, můžete dokončit své dílo. Zavěste židle na jednotlivé hřebíky, rozložte je a máte hotovo. Ano, opravdu tomu tak je. Na sedací část pak můžete například uložit krabice, na příčku, která bývá ve spodní části nožek, zase rozvěste ramínka s oblečením. Takto si můžete rychle a levně vytvořit například věšákový set do chodby, nebo nábytek do ložnice místo klasických skříní. 

Geniální svítící struhadlo

Také pořád chodíte po obchodech a hledáte moderní a přitom levný lustr? A co třeba tentokrát zamířit do krámu s domácími potřebami a koupit si pár čtyřhranných struhadel? Skutečně jsme se nezbláznili.

Pokud totiž zavěsíte struhadla ke stropu a do nich umístíte žárovky, vytvoří vám toto spojení jedinečný designový lustr, který se jen tak neokouká. A pokud by vás časem přestal bavit, vzhledem k jeho pořizovací ceně vás jeho obměna nemusí mrzet. Vyměnit jej můžete třeba za jiný designový kousek, který najdete v našem článku zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Zavřít reklamu