Inspirace pro vaše bydlení: Praktické doplňky z obyčejných ramínek udělají váš domov netradičním a zajímavým

Dům 10. října 2018 | 08:19 — Veronika Prášilová
Hledáte zajímavé rady a tipy, jak využít každý kousek, který doma máte? Trpíte zrovna teď nedostatkem držáčků, na které byste mohli zavěsit rodinné fotografie v rámečku, nebo stále přemýšlíte, kam nejlépe umístit roli s kuchyňskými utěrkami, aby byla stále po ruce a přitom nezavazela? Pak pro vás máme skvělé tipy, které vás nebudou stát moc peněz a určitě zaujmou každou návštěvu.
Dalších 9 fotografií v galerii
Napadlo vás někdy, že můžete ramínka využít i jinak? / Shutterstock

Každý doma určitě najde pár volných ramínek, dřevěná, plastová nebo drátěná. Napadlo vás však někdy, že se dá každé využít i pro jiný účel, než na pověšení oblečení? Zadarmo nebo za pár korun je můžete proměnit v zajímavé užitečné nebo designové kousky. A inspirovat se můžete například ve fotogalerii pod článkem.

Pomocníci v kuchyni

Drátěná ramínka můžete využít na držení prakticky čehokoliv, stačí je přeštípnout kombinačkami a nasadit roli papírových utěrek, alobalu, nebo pečicího papíru. Můžete přes ně přehodit utěrku nebo si přidržet recept, abyste jej měli stále na očích. Z dřevěných či plastových ramínek si zase můžete udělat netradiční odkapávač nebo mísu na ovoce a zeleninu. 

Originální svítidla

Z  ramínek si můžete vyrobit netradiční stínidla nebo lampičky. Dřevěné oceníte například na chalupě, průhledné plastové konstrukce designově dotvoří libovolný interiér a drátěné budou působit industriálně. Opatrní buďte jen na elektroinstalaci, abyste předešli úrazu elektrickým proudem.

Věšáky a stolky

Na chodbě se vám budou ramínka hodit na netradiční věšáky. Výhodou vlastní výroby je, že je můžete rozmístit v různých výškách, aby na svůj věšák dosáhly i děti. Pohrát si můžete i s různými stolky. V obývacím pokoji můžete vytvořit druhý konferenční stolek, v dětském pokoji mohou sloužit na odkládání hraček a v ložnici jako noční stolky. Postavit na ně můžete i květináče s rostlinami.

Když si ramínko pověsíte na přísavku u toalety, můžete si na něj odkládat noviny, letáky nebo rozluštěnou křížovku. A také propisky už budete mít stále po ruce. Ramínka z klipsami poslouží jako originální držák na fotografie. Zarámované fotky si také můžete připevnit na ramínka a vytvořit tak nostalgickou sbírku třeba oblíbených kapel, jak opět uvidíte v naší fotogalerii pod článkem.

Zkrátka z nevyužívaných ramínek se dají vykouzlit skutečné ozdoby domácnosti a užiteční pomocníci. Zapojte se do diskuse a napište, jak netradičně používáte ramínka vy. A až budete hledat další a další ramínka pro vaše nápady, zkuste rovnou popřemýšlet, jestli by si některý kus vašeho nábytku nezasloužil renovaci. Pokud ano, můžete se inspirovat v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Rammsteini měli v Praze dvoudenní turné, při kterém na konci zmizeli

Zahradní nábytek potřebuje péči nejen před sezonou, ale i...

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zavřít reklamu