Inspirace pro vaše bydlení: Praktické doplňky z obyčejných ramínek udělají váš domov netradičním a zajímavým

Dům 10. října 2018 | 08:19 — Veronika Prášilová
Hledáte zajímavé rady a tipy, jak využít každý kousek, který doma máte? Trpíte zrovna teď nedostatkem držáčků, na které byste mohli zavěsit rodinné fotografie v rámečku, nebo stále přemýšlíte, kam nejlépe umístit roli s kuchyňskými utěrkami, aby byla stále po ruce a přitom nezavazela? Pak pro vás máme skvělé tipy, které vás nebudou stát moc peněz a určitě zaujmou každou návštěvu.
Dalších 9 fotografií v galerii
Napadlo vás někdy, že můžete ramínka využít i jinak? / Shutterstock

Každý doma určitě najde pár volných ramínek, dřevěná, plastová nebo drátěná. Napadlo vás však někdy, že se dá každé využít i pro jiný účel, než na pověšení oblečení? Zadarmo nebo za pár korun je můžete proměnit v zajímavé užitečné nebo designové kousky. A inspirovat se můžete například ve fotogalerii pod článkem.

Pomocníci v kuchyni

Drátěná ramínka můžete využít na držení prakticky čehokoliv, stačí je přeštípnout kombinačkami a nasadit roli papírových utěrek, alobalu, nebo pečicího papíru. Můžete přes ně přehodit utěrku nebo si přidržet recept, abyste jej měli stále na očích. Z dřevěných či plastových ramínek si zase můžete udělat netradiční odkapávač nebo mísu na ovoce a zeleninu. 

Originální svítidla

Z  ramínek si můžete vyrobit netradiční stínidla nebo lampičky. Dřevěné oceníte například na chalupě, průhledné plastové konstrukce designově dotvoří libovolný interiér a drátěné budou působit industriálně. Opatrní buďte jen na elektroinstalaci, abyste předešli úrazu elektrickým proudem.

Věšáky a stolky

Na chodbě se vám budou ramínka hodit na netradiční věšáky. Výhodou vlastní výroby je, že je můžete rozmístit v různých výškách, aby na svůj věšák dosáhly i děti. Pohrát si můžete i s různými stolky. V obývacím pokoji můžete vytvořit druhý konferenční stolek, v dětském pokoji mohou sloužit na odkládání hraček a v ložnici jako noční stolky. Postavit na ně můžete i květináče s rostlinami.

Když si ramínko pověsíte na přísavku u toalety, můžete si na něj odkládat noviny, letáky nebo rozluštěnou křížovku. A také propisky už budete mít stále po ruce. Ramínka z klipsami poslouží jako originální držák na fotografie. Zarámované fotky si také můžete připevnit na ramínka a vytvořit tak nostalgickou sbírku třeba oblíbených kapel, jak opět uvidíte v naší fotogalerii pod článkem.

Zkrátka z nevyužívaných ramínek se dají vykouzlit skutečné ozdoby domácnosti a užiteční pomocníci. Zapojte se do diskuse a napište, jak netradičně používáte ramínka vy. A až budete hledat další a další ramínka pro vaše nápady, zkuste rovnou popřemýšlet, jestli by si některý kus vašeho nábytku nezasloužil renovaci. Pokud ano, můžete se inspirovat v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Sledování polohy svých uživatelů. Internetový gigant čelí rozsáhlé žalobě

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Zavřít reklamu