Provoňte si domov pečeným jablkem. Díky minipícce, která slouží i jako aromalampa

Dům 30. září 2018 | 14:49 — Šárka Vondráčková
Milujete aroma pečeného jablka a často si jej kupujete v podobě osvěžovačů? Tak jestli zároveň zbožňujete tuto pochoutku, pak si můžete obě věci splnit hned najednou. Díky speciální pícce na jablko.
Další 3 fotografie v galerii
Vypadá jako aromalampa, ale přitom je to minipec / Pinterest

Vypadá jako aromalampa s pokličkou, ale dovnitř se vejde jablko, koření a dokonce i rum. Díky teplu, které tvoří čajová svíčka, si tak připravíte nejenom skvělou pochoutku, ale zároveň si můžete provonět i váš domov.

Jenom svíčka

Pec na jablka se u nás rozšiřuje od počátku 20. století, pravděpodobně má český nebo německý původ. Je z glazované zdravotně nezávadné keramiky. Má proměnlivý dekor. Výhodou této domácí pomůcky je to, že se vejde na stůl nebo i na parapet, stejně jako aromalampa. Této ale stačí obyčejná svíčka a žádný olej.

Jak na pečené jablko

Příprava této pochoutky je velice jednoduchá. Jablko oloupejte, zbavte ho jádřince a nakrájejte na kousky. Vložte jej do misky, podlijte trochou vody a přidejte další koření a ingredience podle chuti, jako jsou ořechy, rozinky, skořice, hřebíček, badyán nebo perníkové koření. Směs můžete také osladit nebo podlít trochou alkoholu. Pak přiklopte pokličkou, zapalte svíčku a pečte třicet až šedesát minut.

Provoňte si domov dle chutí

Hotovou směs můžete sníst rovnou z pícky. V ní můžete připravovat cokoliv, třeba hrušky, ostružiny, maliny, borůvky a mandarinky. Záleží jenom na vaší chuti i na tom, jakou vůni máte rádi. Máte velkou úrodu jablek a nevíte, jak je uchovat přes zimu? O tomto tématu jsme více psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Eliška Bučková přistižena ve svatebních šatech! Bude se snad vdávat?

Přírodní hnojivo z domácích a zahradních zbytků dodá...

Rychle rostoucí převislý rozmarýn je efektní a mnohostranně...

Dopřejte svému psovi ve vedrech osvěžující svačinku....

Horko ohrožuje nejen lidi, ale i psy. Dodržujte proto tato...

Aby vám skvrny nehnuly žlučí, použijte žlučové mýdlo

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes

Zavřít reklamu