Provoňte si domov pečeným jablkem. Díky minipícce, která slouží i jako aromalampa

Dům 30. září 2018 | 14:49 — Šárka Vondráčková
Milujete aroma pečeného jablka a často si jej kupujete v podobě osvěžovačů? Tak jestli zároveň zbožňujete tuto pochoutku, pak si můžete obě věci splnit hned najednou. Díky speciální pícce na jablko.
Další 3 fotografie v galerii
Vypadá jako aromalampa, ale přitom je to minipec / Pinterest

Vypadá jako aromalampa s pokličkou, ale dovnitř se vejde jablko, koření a dokonce i rum. Díky teplu, které tvoří čajová svíčka, si tak připravíte nejenom skvělou pochoutku, ale zároveň si můžete provonět i váš domov.

Jenom svíčka

Pec na jablka se u nás rozšiřuje od počátku 20. století, pravděpodobně má český nebo německý původ. Je z glazované zdravotně nezávadné keramiky. Má proměnlivý dekor. Výhodou této domácí pomůcky je to, že se vejde na stůl nebo i na parapet, stejně jako aromalampa. Této ale stačí obyčejná svíčka a žádný olej.

Jak na pečené jablko

Příprava této pochoutky je velice jednoduchá. Jablko oloupejte, zbavte ho jádřince a nakrájejte na kousky. Vložte jej do misky, podlijte trochou vody a přidejte další koření a ingredience podle chuti, jako jsou ořechy, rozinky, skořice, hřebíček, badyán nebo perníkové koření. Směs můžete také osladit nebo podlít trochou alkoholu. Pak přiklopte pokličkou, zapalte svíčku a pečte třicet až šedesát minut.

Provoňte si domov dle chutí

Hotovou směs můžete sníst rovnou z pícky. V ní můžete připravovat cokoliv, třeba hrušky, ostružiny, maliny, borůvky a mandarinky. Záleží jenom na vaší chuti i na tom, jakou vůni máte rádi. Máte velkou úrodu jablek a nevíte, jak je uchovat přes zimu? O tomto tématu jsme více psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

NASA se loučí se ztraceným roverem Opportunity. Pohřbil ho marťanský písek

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Trávník potřebuje péči ještě před začátkem jara....

Známí a právem obávaní škůdci: Jak rozeznat šatní a...

Zavřít reklamu