Zpříjemněte si večery vlastnoručně vyrobenou vonnou lampou

Dům 19. září 2018 | 15:59 — Šárka Vondráčková
Vonné a dekorativní olejové lampy. Ty vám mohou krásně zpříjemnit večery doma či na zahradě. Navíc si je snadno můžete vyrobit i sami.
Dalších 5 fotografií v galerii
Tato lampa vám navodí krásnou podzimní atmosféru / Pinterest

Dny se pomalu, ale jistě krátí, avšak venkovní teploty stále ještě vybízejí k příjemnému posezení venku. A není nic hezčího, než si tyto chvíle zpříjemnit krásnou lampou, která vám bude i nádherně vonět.

Lampa ze zavařovačky

Není na tom nic těžkého. Pokud zvládnete vyvrtat dírku, bude to pro vás hračka. A zavařovací sklenici má doma snad každý.

Potřebujete

  • sklenici s kovovým víkem
  • 1 kruhovou podložku (kovovou)
  • 1 závitovou spojku
  • 1 trubkovou matici
  • lampový knot 
  • libovolný hořící olej
  • dekoraci do sklenice 
  • vonné oleje 

Stojan na knot 

V první řadě si do víčka od sklenice udělejte dírku. Tu pak pomocí vrtačky rozšiřte tak, aby vám do ní pasoval závitkový spoj. Ten opatrně protáhněte dírou, navlékněte na něj podložku a nakonec našroubujte matici. Víčkem pak protáhněte knot.

Knot z trička

Pokud se vám jej nepodařilo sehnat v obchodě, můžete si vyrobit vlastní. Stačí vzít staré bavlněné tričko, nastříhat jej na 5 cm široké proužky a ty pak srolovat. Nechejte je několik minut máček v oleji, aby se dostatečně nasákly.

Seskládejte dekoraci

Nyní přichází na řadu sklenice. Tu si nejprve dobře očistěte a naskládejte do ní libovolné dekorace. Záleží jenom na vás, zda to budou květiny nebo dekorace, které jste si přinesli z vaší procházky lesem. Stejně tak můžete použít i různé kamínky nebo mušle. Tady se fantazii meze nekladou.

Vlastní parfém

Teď přichází na řadu olej. Může být lampový, olivový, tekutý parafínový. Olej si stejně tak dobře můžete i libovolně obarvit potravinářskými barvami. Ještě, než jej nalijete do sklenice, přidejte pár kapek vonných esencí. I zde můžete experimentovat a namíchat si vlastní vůni. Nakonec nasaďte víčko, nechejte knot nasáknout olejem a pak stačí lampu zapálit a vychutnávat si příjemné světlo a aroma. A pokud vm chybí na balkoně nebo terase ještě nějaké místo k posezení, můžete si jej vyrobit třeba ze starých židliček

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Eliška Bučková přistižena ve svatebních šatech! Bude se snad vdávat?

Přírodní hnojivo z domácích a zahradních zbytků dodá...

Rychle rostoucí převislý rozmarýn je efektní a mnohostranně...

Dopřejte svému psovi ve vedrech osvěžující svačinku....

Horko ohrožuje nejen lidi, ale i psy. Dodržujte proto tato...

Aby vám skvrny nehnuly žlučí, použijte žlučové mýdlo

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes

Zavřít reklamu