Nápaditá, efektní i originální. Taková je lampa z plastových víček od lahví

Dům 15. září 2018 | 10:05 — Šárka Vondráčková
Potřebujete lampu? Vyrobte si ji z vršků od plastových lahví. Recyklací vytvoříte originální kousek do vašeho bytu či domu. Máme pro vás jednoduchý návod, jak si novou lamu doma vyrobit.
Další 4 fotografie v galerii
Vyrobte si lampu z plastových víček / Depositphotos

Existuje mnoho kreativních způsobů, jak recyklovat plastové láhve. A dokonce plastové uzávěry lahví lze znovu použít a vytvořit z nich krásné věci, které v mnohém překvapí. Třeba taková nová lampa, která je seskládaná z hromady plastových víček.

Velká hromada víček

Vypadá to velmi jedinečně a zajímavě! Jediné, co budete potřebovat, je hromada plastových uzávěrů. Jejich počet závisí na tom, jak velkou lampu budete chtít mít.

Budete potřebovat

  • plastové uzávěry lahví
  • tavnou pistoli
  • žárovku
  • kabel na žárovku s objímkou

Seskládejte strany lampy

Víčka nejprve dobře očistěte. Pak si z nich poskládejte jednu stranu nové lampy a spočítejte, kolik jich budete potřebovat na ostatní boky. Ze stejného počtu vršků si pak cvičně seskládejte zbývající tři boky lampy a nezapomeňte ani na dno. Pokud zvolíte čtvercový tvar lampy, bude všech pět částí stejných. Pokud obdélníkový, pak počítejte s tím, že horní a spodní část bude čtvercového tvaru a odlišného počtu vršků.

Připravte otvor pro žárovku

U té části, která bude sloužit jako dno, nezapomeňte na to, že jí budete provlékat kabel na žárovku, takže podle velikosti objímky vynechejte i potřebný počet vršků. Nyní si dobře rozehřejte tavnou pistoli.

Lepte vršek k vršku

Tato část bude trochu pracnější a časově náročnější, ale prakticky už budete mít všechno hotovo. Všechny vršky jednotlivých stran totiž musíte k sobě dobře přilepit. Lepidlo nechejte dobře zaschnout. Poté přidělejte k připravenému dnu kabel na žárovku. Opět si můžete pomoci tavnou pistolí, aby vám objímka uvnitř skutečně dobře držela. Pak našroubujte žárovku. Rádi modelujete? Zkuste studený porcelán.

Seskládejte lampu

A poslední věc, kterou musíte udělat, je seskládat lampu. Jednoduše naneste na jednotlivé hrany lepidlo z pistole a všechny strany postupně slepte dohromady. A novou lampu máte hotovou. Stačí ji jen umístit a vyzkoušet.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nezapomenutelný zážitek: Objevte kouzlo liduprázdné zěmě, kde zažijete opravdový pocit svobody

Nezapomenutelný zážitek: Objevte kouzlo liduprázdné zěmě,...

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo...

Prodlužte si léto. Krásné pláže, teplé moře i starověké...

Chcete krásné zážitky i fotografie? Pět tipů, kam se vydat...

Zima se blíží. Tyrolský poklad mezi ledovci láká všechny...

Pět dobrých rad pro plánování příští dovolené....