Budete malovat? Vezměte si na pomoc koště. Dokáže s malbou divy!

Dům 28. července 2018 | 13:39 — Šárka Vondráčková
Chystáte se vlastnoručně malovat byt a hledáte něco netradičního? Co si tak vzít na pomoc třeba koště nebo houbu? Budete se divit, co tyto věci dovedou.
Další 4 fotografie v galerii
Vytvořte si na stěně originální malbu / Shutterstock

Malování interiéru čas od času nemine nikoho. Samozřejmě že malíři to za vás udělají raz dva, ale pak můžete očekávat dost mastný účet. A obzvlášť, pokud budete požadovat, aby vám na stěny vytvořili různé dekorace a netradiční typy maleb. Ale jestli přesto toužíte po něčem originálním a troufnete si vymalovat sami, poradíme vám pár vychytávek.

Důkladná příprava

V první řadě nezapomeňte na důkladnou přípravu stěn pro malování, včetně odstranění staré oprýskané malby. Pokud jste navíc kuřáci, vymalovat byt, ve kterém jsou patrné žluté skvrny a stopy po nikotinu, není zrovna jednoduché. Rady, jak co nejlépe připravit stěnu na novou malbu, jsme psali zde.

Vezměte na pomoc koště

Když vás nudí jednolitá malba a chcete něco originálního, vezměte si na pomoc obyčejné čirokové koště. Začněte klasickým válečkem a barvu aplikujte na stěnu. Ještě než barva zaschne, vezměte koště pevně do obou rukou a přejíždějte jím ve svislých pruzích po stěně. Stejně tak můžete použít třeba kartáč nebo jiný štětec s tvrdšími štětinami. Malba tím získá zajímavý „žíhaný“ vzhled. Nebaví vás svislé pruhy? Tak přejíždějte po stěně na šířku. 

S houbou na mytí

Netradiční mozaikový vzhled vaše čerstvě natřená stěna získá i pomocí houbičky. Jako v prvním případě, i zde nejprve stěnu vymalujte válečkem. Pak si nachystejte buď světlejší, nebo naopak tmavší odstín barvy. Houbu v ní pořádně namočte, vyždímejte a pak místo vedle místa přikládejte na malbu.

Pomocí provázku i hadru

Velmi zajímavý dekor získáte pomocí obyčejného provázku. Jakou tloušťku zvolíte, je jen na vás. Čím větší, tím bude kresba výraznější. Znovu si nejprve vymalujte stěnu zvolenou barvou. Pak vezměte provaz a obmotejte jím váleček. Dobře jeho konce upevněte k válečku. Ten namočte do jiného odstínu, než máte malbu na stěně, a přejíždějte jím shora dolů, ale klidně také napříč. A další zajímavý dezén máte hotový. Nemáte provázek? Pak použijte hadr, který namotáte na váleček, máčíte jej do barvy a aplikujete na stěnu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete zažít v Hochzillertalu

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete...

Prestižní galerie zdarma? Proč ne. V Londýně v tom nevidí...

Přátelská Gruzie: Země nedotčená turisty, která nabízí...

Kam vyrazit v zimě na green? Golfové rezorty se často...

Lyžujte až do pozdního jara. Navštivte nejvýše položené...

Kanárské ostrovy v únoru? Proč ne, na ostrovech věčného...

Zavřít reklamu