Úžasné podtácky pod vaše skleničky vás nadchnou. Jsou z obyčejných nanukových dřívek

Dům 14. července 2018 | 09:03 — Šárka Vondráčková
Hledáte zajímavé podložky pod vaše skleničky, které by slušely vašemu interiéru? Vyrobte si je jednoduše sami. Z obyčejných nanukových dřívek.
Další 3 fotografie v galerii
Tyto krásné podložky si můžete jednoduše vyrobit i doma / Pinterest

Léto a nanuky jdou ruku v ruce. A dřívka od nic obvykle končí v koši. Zkuste je nevyhazovat a uchovat si je, protože z nanukových dřívek se dá vyrobit celá řada dekorací, včetně poličky na miniatury, o které jsme psali zde. Nebo si z nich vyrobte praktický podtácek, díky němuž už nebudete mít kolečka na svém nábytku.

Zapojte i děti

S výrobou podtácků vám mohou pomoci i vaše děti, kterým zpříjemníte den. Navíc je to jednoduché, rychlé a pokud zapojíte fantazii, můžete si vytvořit kousky, jaké jen chcete.

Potřebujete

  • dřevěné špachtle
  • barvy na dřevo nebo barevné lepící pásky
  • tavnou pistoli
  • nůžky
  • něco na zdobení (perličky, mašličky, sušené květiny a podobně)

Dejte dřívkům barvu 

Špachtličky nejprve dobře očistěte, aby na nich nebyly zbytky od zmrzliny. Pokud je budete malovat barvou, pak je natřete. Je jen na vás, jestli budete mít každé dřívko jinak barevné nebo v jedné barvě, a nebo jim ponecháte přírodní barvu. Hlavně nechejte nátěr dobře uschnout. Jestli jste použili barevné lepící pásky, pak dřívka oblepte a přečnívající kousky případně odstřihněte.

Slepte čtverec

Po tomto kroku už to půjde rychle. Nažhavte si lepící pistoli. Naskládejte si dřívka vedle sebe. Je jen na vás, kolik kusů si zvolíte. Dobře je zarovnejte vedle sebe. Dále si nachystejte další tři dřívka a každé z nich pomocí pistole přilepte na podložku, po jednom na každém konci a jedno doprostřed. Pokud chcete mít podložku vyšší, můžete použít i dřevěné hranoly. V tomto případě si je budete muset dobře rozměřit a pilkou zkrátit na potřebnou délku.

Dekorujte

Jakmile lepidlo zaschne, což trvá jenom pár minut, vezměte dekorace a podtácky si dozdobte podle fantazie. Můžete přidávat perličky, provlékat provázky, nalepit mašličky nebo můžete použít třeba barevné knoflíky. Díky tomu vytvoříte krásné podtácky, které budou moderní, stylové, ale hlavně praktické!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

NASA se loučí se ztraceným roverem Opportunity. Pohřbil ho marťanský písek

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Trávník potřebuje péči ještě před začátkem jara....

Známí a právem obávaní škůdci: Jak rozeznat šatní a...

Zavřít reklamu