Z obyčejné sklenice nebo láhve uměleckou vázu? Víme, jak na to

Dům 05. července 2018 | 13:45 — Šárka Vondráčková
Hledáte nějakou zajímavou vázu? Nemusíte chodit do designových obchodů a ani kvůli tomu nemusíte utrácet hromady peněz. Máme pro vás tip, jak si jednoduše udělat originální a jedinečné vázy z obyčejných sklenic či láhví.
Další 4 fotografie v galerii
Proč utrácet peníze za drahé designové kousky když si je můžete vyrobit i doma? / Shutterstock

Květiny patří do každého interiéru. Jsou krásné, umí jej nádherně dozdobit i provonět a udělat domov mnohem útulnější. Ale pro květiny musíte mít hlavně vázy. Jenomže ne každý má doma záplavu různých váziček, a také ne všechny mohou být podle vašeho vkusu. Pokud máte rádi vychytávky a recyklace různých předmětů, je tento nápad určený právě pro vás. Za pár chvil můžete mít krásné barevné vázy a potřebujete k tomu jen pár sklenic nebo láhví.

Zavařovačky i láhve

Prohledejte spíž a najděte si láhve a sklenice různých velikostí a tvarů. Klidně to mohou být i zavařovačky. Pokud jsou na nich etikety, odstraňte je. Snadno se vám to podaří, když necháte láhev na 15 minut ponořenou v horké vodě s trochou jaru, aby se sklenice zároveň i odmastila.

Dále potřebujete

  • barvy na sklo dle vašeho vkusu
  • velkou stříkačku či trychtýř
  • štětec na míchání barvy
  • misku k zamíchání barvy

Namíchejte si vlastní odstín

Vezměte si misku a do ní si namíchejte barvy dle vaší fantazie. Klidně si pohrajte a vyrobte si svůj vlastní odstín růžové, fialové, modré nebo tyrkysové. Je to jen a jen na vás. Pak si vezměte stříkačku a natáhněte do ní barvu. Stačit by vám mělo 80 - 100 ml. Barvu vystříkněte do sklenice a pomalu s ní otáčejte tak, by vám pokryla celý vnitřek. Jakmile budete s výsledkem spokojeni, otočte láhev dnem vzhůru a nechejte přebytečnou barvu vytéct. Zbytky barvy potom očistěte a nakonec nechejte vázu pořádně zaschnout.

Zkumavku i balonek

Vázu máte prakticky hotovou. Pokud jste použili barvu na sklo, můžete dát rovnou dovnitř vodu a květiny. Anebo, pokud potřebujete minivázičku, můžete použít plastovou zkumavku nebo obyčejný nafukovací balonek, který přetáhnete přes hrdlo, napustíte do něj vodu a dáte dovnitř květinu. O tomto nápadu i dalším praktickém využití balonků jsme více psali zde.

Tip na závěr

Jestli máte více času a náladu trochu experimentovat, můžete zkusit nabarvit část vnitřku lahve nejprve jednou barvou a po jejím zaschnutí doplnit druhou barvou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Umělá inteligence pátrá po zdroji záhadných rádiových signálů přicházejících z vesmíru

Aby vám květiny dělaly radost i příští rok, je třeba...

Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Nedaří se vašemu vánočnímu kaktusu? Možná děláte tuhle...

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...

Začíná období sázení vřesu. Pokud o něj budete správně...