Z obyčejné sklenice nebo láhve uměleckou vázu? Víme, jak na to

Dům 05. července 2018 | 13:45 — Šárka Vondráčková
Hledáte nějakou zajímavou vázu? Nemusíte chodit do designových obchodů a ani kvůli tomu nemusíte utrácet hromady peněz. Máme pro vás tip, jak si jednoduše udělat originální a jedinečné vázy z obyčejných sklenic či láhví.
Další 4 fotografie v galerii
Proč utrácet peníze za drahé designové kousky když si je můžete vyrobit i doma? / Shutterstock

Květiny patří do každého interiéru. Jsou krásné, umí jej nádherně dozdobit i provonět a udělat domov mnohem útulnější. Ale pro květiny musíte mít hlavně vázy. Jenomže ne každý má doma záplavu různých váziček, a také ne všechny mohou být podle vašeho vkusu. Pokud máte rádi vychytávky a recyklace různých předmětů, je tento nápad určený právě pro vás. Za pár chvil můžete mít krásné barevné vázy a potřebujete k tomu jen pár sklenic nebo láhví.

Zavařovačky i láhve

Prohledejte spíž a najděte si láhve a sklenice různých velikostí a tvarů. Klidně to mohou být i zavařovačky. Pokud jsou na nich etikety, odstraňte je. Snadno se vám to podaří, když necháte láhev na 15 minut ponořenou v horké vodě s trochou jaru, aby se sklenice zároveň i odmastila.

Dále potřebujete

  • barvy na sklo dle vašeho vkusu
  • velkou stříkačku či trychtýř
  • štětec na míchání barvy
  • misku k zamíchání barvy

Namíchejte si vlastní odstín

Vezměte si misku a do ní si namíchejte barvy dle vaší fantazie. Klidně si pohrajte a vyrobte si svůj vlastní odstín růžové, fialové, modré nebo tyrkysové. Je to jen a jen na vás. Pak si vezměte stříkačku a natáhněte do ní barvu. Stačit by vám mělo 80 - 100 ml. Barvu vystříkněte do sklenice a pomalu s ní otáčejte tak, by vám pokryla celý vnitřek. Jakmile budete s výsledkem spokojeni, otočte láhev dnem vzhůru a nechejte přebytečnou barvu vytéct. Zbytky barvy potom očistěte a nakonec nechejte vázu pořádně zaschnout.

Zkumavku i balonek

Vázu máte prakticky hotovou. Pokud jste použili barvu na sklo, můžete dát rovnou dovnitř vodu a květiny. Anebo, pokud potřebujete minivázičku, můžete použít plastovou zkumavku nebo obyčejný nafukovací balonek, který přetáhnete přes hrdlo, napustíte do něj vodu a dáte dovnitř květinu. O tomto nápadu i dalším praktickém využití balonků jsme více psali zde.

Tip na závěr

Jestli máte více času a náladu trochu experimentovat, můžete zkusit nabarvit část vnitřku lahve nejprve jednou barvou a po jejím zaschnutí doplnit druhou barvou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jeviště Divadla Hybernia ovládl hvězdně obsazený muzikál Galileo

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Trávník potřebuje péči ještě před začátkem jara....

Známí a právem obávaní škůdci: Jak rozeznat šatní a...

Zavřít reklamu