Chcete mít doma nějakou zeleň, ale nemáte čas se o ní starat? Vytvořte si kouzelnou zahrádku z kaktusů

Dům 28. června 2018 | 11:13 — Šárka Vondráčková
Rádi byste měli nějakou zeleň v bytě, ale takovou, o kterou se není třeba starat? Vsaďte na kaktusy. Navíc si s nimi můžete krásně vyhrát a udělat z nich kouzelné dekorace.
Dalších 6 fotografií v galerii
Kaktusy i sukulenty jsou na pěstování nenáročné / Internet

Většina běžně pěstovaných kaktusů je téměř nezničitelná. Stačí jim dostatek světla, čerstvý vzduch, v zimě sucho a nižší teplota. Stačí jim vhodné místo u okna a občasná zálivka. Za to se vám někdy dokonce odvděčí nádhernými květy.

Nenáročné a krásné

Stále více lidí dává přednost kaktusům. Důvod je jasný. Jsou dekorativní, naprosto nenáročné, bez újmy přečkají i delší dovolenou. A za to málo se nám ještě odvděčí krásnými květy. Vzhledem k nepřebernému množství druhů, tvarů, rozměrů i typů a velikosti trnů však vypadají úžasně i bez nich. Stejně tak vypadají dobře i sukulenty, které se dají sehnat v obrovské škále barevných variací. A pokud si s nimi vyhrajete, lze s nimi udělat úžasné dekorace.

Dejte je třeba do ulity

Zapomeňte na ty nudné černé plastové květináče, ve kterých si kaktus běžně donesete z obchodu. Popusťte uzdu vaší fantazii a zapojte kreativitu. Během chvíle si můžete vytvořit krásnou kaktusovou zahrádku. Stačí, pokud se rozhlédnete doma kolem sebe. Určitě najdete řadu nepoužitých hrníčků, malých misek, skleněných váziček nebo koulí, ale také nevyužité akvárium. Máte doma velkou mušli, kterou jste si přivezli z dovolené, a nebo jste našli šnečí ulitu? Použijte je jako květináč. Z mušlí můžete vytvořit mnohem více krásných dekorací, o kterých jsme psali zde. Využít se ale dají i prázdné plechovky, staré formy na bábovku, otlučené kastroly, nepoužívaná klec.

Potřebují světlo

Sežeňte si vhodný substrát, do kterého můžete zasadit i různé druhy. Povrch pak zasypte třeba drobným keramzitem nebo dekorativními kamínky. V podstatě pak stačí rostliny v létě zalévat asi jednou za týden. Nejvíce vody kaktusy potřebují v květnu a v září. Kaktusům se daří na slunném místě, ideálně na jižní straně bytu. Nejlépe se budou mít na parapetu okna nebo na balkoně. Pokud balkon nemáte, dopřejte jim místo alespoň na vnějším parapetu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete zažít v Hochzillertalu

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete...

Prestižní galerie zdarma? Proč ne. V Londýně v tom nevidí...

Přátelská Gruzie: Země nedotčená turisty, která nabízí...

Kam vyrazit v zimě na green? Golfové rezorty se často...

Lyžujte až do pozdního jara. Navštivte nejvýše položené...

Kanárské ostrovy v únoru? Proč ne, na ostrovech věčného...

Zavřít reklamu