Vyrobte si úžasné designové svítidlo z obyčejných plastových kelímků

Dům 08. května 2018 | 13:09 — Šárka Vondráčková
Světlo, které vypadá jako z designového studia. Můžete jej mít i vy, přitom za zlomek ceny. Vyrobíte ho z obyčejných plastových kelímků. Není to složité, ale výsledek bude stát skutečně za to.
Dalších 5 fotografií v galerii
Za podobná stínidla byste utratili v obchodě tisíce korun / Pinterest

Není nad to, když si můžete vyrobit bytový doplněk sami doma. Navíc takový, který vám pochválí každá vaše návštěva. Představíme vám návod na výrobu osvětlení, které je z plastových kelímků, což jsou věci, které v obchodě stojí skutečně jenom pár korun. Tyto kelímky ale už za pár minut proměníte v osvětlení a nikdo nepozná, z čeho je vyrobeno.

Jako ze studia

V první řadě si sežeňte kelímky, které jsou z průsvitného plastu, ale lepší, pokud to nebudou úplně ty měkké, které se vám hned mezi prsty pomačkají. Kromě nich potřebujete také světelný řetěz. Můžete použít třeba ten, co máte na vánoční stromek. Přeci jen, Vánoce tu budou až za půl roku, takže ho do té doby nebudete potřebovat.

Dále si nachystejte

  • vrtačku s vrutem stejného průměru jako jednotlivá světýlka
  • sešívačku
  • několik kolíčků na prádlo

Postup

Do kelímků si nejprve navrtejte díry. Provrtejte rovnou celé balení zároveň, ať se nemusíte zbytečně zdržovat s děrováním každého kelímku zvlášť. Kelímky naskládejte do kola, dnem dovnitř, abyste viděli, kolik jich na jeden kruh budete potřebovat. Vezměte na pomoc sešívačku a kelímky postupně k sobě secvakněte.

Dále si udělejte další kruh, tentokrát o jeden kelímek menší. Znovu je k sobě secvakněte. A nelekejte se, toto kolo nebude zcela rovné, ale mírně do trychtýře. Kruh posaďte na první patro, spojte je k sobě kolíčky na prádlo. Vezměte opět sešívačku a oba kruhy k sobě znovu secvakněte.

Stejným způsobem udělejte i třetí kruh. A první polokouli máte hotovou. Do dírek vsuňte světýlka. A potom si vytvořte i druhou část světla, opět nastrkejte světýlka. Obě polokoule spojte nejprve kolíčky a pak je k sobě připevněte sešívačkou. A máte hotovo. Teď už si jenom najděte místo, kam své nové světlo umístíte.

Tip na závěr

Nemusíte se jen striktně držet průsvitných kelímků. Velkou parádu vám udělají i bílé nebo barevné. Stejně tak můžete použít i různobarevná světýlka. Přemýšlíte, že byste svým dětem udělali také něco netradičního do pokojíčku? Co tak světlo ve tvaru mraku? Návod, jak jej vyrobit, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cyklistická dovolená po Evropě: Jak kolo přepravovat a kde jsou nejlepší trasy?

Cyklistická dovolená po Evropě: Jak kolo přepravovat a kde...

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní...

Už plánujete letní dovolenou? Jaké slevy jsou cestovky...

Toulky podzimní Vysočinou: Poznejte tak trochu drsný, ale i...

Bezplatné wifi na cestách se nemusí vždy vyplatit. Na co si...

Prožijte nezapomenutelný víkend ve městě, které vás...