Vícedílné obrazy. Dílo, které umí pozdvihnout interiér i potěšit jako dar

Dům 04. března 2018 | 13:17 — Šárka Vondráčková
Jakýkoliv obraz nebo zarámovaná rodinná fotografie pozvedne interiér na malou galerii. S obrazy je nám zkrátka lépe na duši, ať už jde o originály, nebo reprodukce. Přemýšleli jste někdy o tom, že byste vyzkoušeli vícedílné obrazy?
Další 3 fotografie v galerii
Vícedílné obrazy umí krásně zaplnit interiér / Internet

Pomocí několikadílných obrazů proměníte svůj pokoj v romantickou oázu klidu, nebo v prostor pulzující ruchem velkoměsta doslova během chvilky. A rozhodně nemusejí viset jenom v obývacím pokoji. Hodí se do jakékoliv místnosti, včetně koupelny.

Zaplní místo

Vícedílné obrazy mají hned několik výhod. Kromě toho, že jsou vizuálně velmi působivé, zabírají více místa než jeden klasický obraz, takže snadno zaplníte volné místo na stěně, aniž byste se museli pouštět třeba do tapetování. Přitom se ale nemusíte bát toho, že takový obraz místnost nepříjemně roztříštil nebo že spolu nebudou jednotlivá díla ladit.

Velký výběr

Vícedílné obrazy můžete vybírat z různých velikostí i motivů. Od cestovatelských map či různých romantických scenérií, přes horské masivy i mořské pláže, až po světoznámé architektonické skvosty. Tyto obrazy jsou tištěné na plátně, ale můžete si objednat také ručně malované na zakázku. Tady už ale musíte počítat s vyšší cenou.

Vlastní tvorba

Nebojte se však výroby vlastních vícedílných obrazů. Není to až tak těžké. Například pokud se vám povedl nějaký záběr nebo chcete mít stále před očima některou vzpomínku doslova jako „živou“, nechejte si z tohoto snímku udělat vícedílný obraz rovnou u specializované firmy. Další možností je složit obraz z různě potištěných látek. Stačí zakoupit několik stejně velkých zajímavých látek a lišty do kterých látky napnete. Můžete kombinovat podle libosti a obrazy můžete v případě potřeby vyměnit. Jednodílné obrazy nemusí příliš zapadat do vašeho interiéru, poohlédněte se tedy po obrazu, který se skládá z více dílů. Takový obraz můžete také věnovat jako dárek. Určitě potěší každého.

Vybírejte podle velikosti i barvy

Hodně záleží nejen na tom, jak velké místo máte k dispozici, ale také, co se nachází v jeho blízkosti. Od toho se pak bude odvíjet počet dílů obrazu. Ten by měl zabírat maximálně dvě třetiny volné plochy. Když bude příliš velký, bude působit rušivě, když však bude naopak moc malý, zanikne mezi ostatním nábytkem a dekoracemi. Myslete také na barvu zdi. Nejlepší je obraz umístit na jednobarevný podklad, protože jedině tak dostatečně vynikne. A pokud máte hodně fotografií a nevíte, co s nimi, můžete si vyrobit originální nástěnku. O tomto tématu jsme psali zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cyklistická dovolená po Evropě: Jak kolo přepravovat a kde jsou nejlepší trasy?

Cyklistická dovolená po Evropě: Jak kolo přepravovat a kde...

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní...

Už plánujete letní dovolenou? Jaké slevy jsou cestovky...

Toulky podzimní Vysočinou: Poznejte tak trochu drsný, ale i...

Bezplatné wifi na cestách se nemusí vždy vyplatit. Na co si...

Prožijte nezapomenutelný víkend ve městě, které vás...