Udělejte z nepotřebného haraburdí designové doplňky vašeho interiéru

Dům 03. března 2018 | 14:15 — Šárka Vondráčková
Čím si tak ozvláštnit svůj domov? Možná, že si tuto otázku klade řada z vás, kteří touží po nějaké změně v interiéru. A nutně to nemusí vždy znamenat přebourat celý dům a kupovat do něj nový nábytek. Někdy k tomu stačí využít třeba pár netradičních dekorací.
Dalších 6 fotografií v galerii
Využijte starý kufr třeba jako konferenční stůl / Shutterstock

Každému z nás se doma nebo na půdě či ve sklepě povaluje pár věcí, o kterých jste rozhodnutí, že je vyhodíte. Zkuste se ale zamyslet nad tím, zda by se náhodou nedaly použít i ve vašem interiéru. Představíme vám pár tipů, jak využít některé z nich.

Deštník místo vázy

Pokud máte rozbité deštníky výrazných barev nebo vám zbyla v plechovce nepotřebná žlutá barva, můžete je připevnit ke stěně a udělat z nich surrealisticky levitující výzdobu. A nebo jej můžete použít jako okrasnou dekoraci na dveře. Stačí do něj naskládat květiny, větývky, kapradí nebo cokoliv, co zrovna venku najdete.

Kousek lesa

Příroda se během několika posledních let stala ústředním tématem v interiérovém designu. Při použití přírody jako ozdobných předmětů mohou být malované větve a segmenty kmene stromu nejen krásné, ale i funkční. Takže proč si z kmene stromu nevytvořit třeba pěkný věšák na šaty nebo zajímavou zástěnu? O dalším netradičním využití dřeva v interiéru jsme psali zde.

Staré sklo v novém

Dodejte starým skleněným nádobám trochu toho života. V každé domácnosti se kupí řada sklenic různých tvarů a barev. Co jim tak dát šanci stát se plnohodnotnými prvky vaší dekorace! Použijte svou fantazii k přeměně skromných skleněných džbánků na vázy, svícny, květináče, nástěnné dekorace a mnoho dalších stylových prvků interiérového designu.

Žebřík jako věšák

I takový starý dřevěný žebřík se může stát dokonalým designérským prvkem vaší domácnosti. Během okamžiku se z něj může stát věšák, držák na ručníky nebo police či dokonce židlí.

Neužitečný kufr opět užitečným

I jednoduchý kufr se může ukázat jako naprosto neocenitelný pro dokončení interiérů. Vyčištěné a upravené staré kufry lze přeměnit na konferenční stolky, stojany na časopisy či užitečné boxy. Kufry jsou ideální pro umělecké experimenty – můžete je namalovat různými barvami, pokrýt je vrstvami dekorativního papíru, nebo je nechat zkrátka takové, jaké už jsou. Využijte svou představivost! Určitě přijdete s krásnými, funkčními a vysoce kreativními nápady.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cyklistická dovolená po Evropě: Jak kolo přepravovat a kde jsou nejlepší trasy?

Cyklistická dovolená po Evropě: Jak kolo přepravovat a kde...

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní...

Už plánujete letní dovolenou? Jaké slevy jsou cestovky...

Toulky podzimní Vysočinou: Poznejte tak trochu drsný, ale i...

Bezplatné wifi na cestách se nemusí vždy vyplatit. Na co si...

Prožijte nezapomenutelný víkend ve městě, které vás...