Vyrobte si kouzelné jarní dekorace z vatových tyčinek

Dům 28. února 2018 | 12:19 — Šárka Vondráčková
Vatové tyčinky má snad doma každý. A snad každý je také používá na čištění uší. My vám ale představíme zcela jiný způsob, jak tyčinky použít. A to na výrobu dekorací.
Dalších 7 fotografií v galerii
Tyčinky se dají využít i k jiným účelům než kosmetickým / Shutterstock

Vzhledem k tomu, že se blíží jaro, je pomalu čas připravit jarně i váš interiér. Vyrobte si originální pampeliškovou kouli a ovečku, kde jsou hlavní součástí právě vatové tyčinky. A zapojit do práce můžete i vaše děti. Není to totiž vůbec nic těžkého.

Pampelišková koule

Tuto originální dekoraci budete mít hotovou za pár minut. A uvidíte, jak působivě bude vypadat ve vašem interiéru.

Potřebujete

 • polystyrenovou kouli
 • vatové tyčinky
 • nůžky
 • lepidlo
 • barvivo   

Postup

Vatové tyčinky nastříháte do požadované délky a potom je budete zapichovat do polystyrenové koule. Tyčinky by měly samovolně držet, v opačném případě, když by se stalo, že by vám tyčinky z koule vypadávaly, můžete použít malé množství lepidla. Jakmile budete mít kouli doslova posetou vatovými tyčinkami, naředíte si barvivo. Můžete potravinářské, ale i obyčejné temperky. To, jakou si zvolíte barvu, je čistě na vás. Konce tyčinek smočte v misce a nechejte uschnout. Mezitím si na špejli namotejte buď barevný papír anebo stačí špejli pomalovat například zelenou temperkou a finální kouli na špejli napíchnete.

Ovečka 

Tato krásná dekorace může být u vás doma i symbolem blížícího se jara. A navíc vám s tím mohou pomoci i děti.

Potřebujete

 • tvrdý papír
 • nůžky
 • vatové tyčinky
 • lepidlo
 • tužku
 • 2 dřevěné kolíčky na prádlo

Postup

Na tvrdý papír si nejprve nakreslete jeden větší a jeden menší ovál. Oba vystřihněte. Větší ovál bude tělo ovečky, menší hlava. Vezměte vatové tyčinky a odstřihněte takřka celou její plastovou část. Nechejte si jenom pár milimetrů pod vatovým válečkem. Nyní budeme lepit. Na větší ovál si po jeho vnějším obvodu naneste lepidlo. A začnete místo vedle místa skládat ustřižené vatové tyčinky. Pokračujte postupně směrem dolů, dokud nebudete mít celé tělíčko polepené. Stejně tak si na hlavičku naneste trochu lepidla a přilepte ovečce uši a čupřinu. Nakonec jí dokreslete oči a pusu. Hlavu přilepte k tělu, počkejte až lepidlo uschne. Potom už jenom lepidlem potřete dřevěné kolíčky, které budou sloužit jako nohy, a ovečku na ně nalepte. Jakmile lepidlo uschne, můžete si novou dekoraci umístit třeba na kočičky. A pokud jste se rozhodli, že si svůj byt trochu proměníte, máme pro vás další tipy. Co tak použít například rozbité CD nosiče? Tipy, co vše se s nimi dá dělat, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské Neapole

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské...

Do Vietnamu se můžete vydat za sedmým divem světa

5 důvodů, proč vyrazit do Bulharska: Do země, kde se vrtí...

Cestovatelská NEJ pro milovníky výšek, velkoměstského...

Dejte si pozor na změny v pravidlech silničního provozu ve...

Dovolená pro romantiky: Je libo stylový nocleh na hradě nebo...