Vyrobte si kouzelné jarní dekorace z vatových tyčinek

Dům 28. února 2018 | 12:19 — Šárka Vondráčková
Vatové tyčinky má snad doma každý. A snad každý je také používá na čištění uší. My vám ale představíme zcela jiný způsob, jak tyčinky použít. A to na výrobu dekorací.
Dalších 7 fotografií v galerii
Tyčinky se dají využít i k jiným účelům než kosmetickým / Shutterstock

Vzhledem k tomu, že se blíží jaro, je pomalu čas připravit jarně i váš interiér. Vyrobte si originální pampeliškovou kouli a ovečku, kde jsou hlavní součástí právě vatové tyčinky. A zapojit do práce můžete i vaše děti. Není to totiž vůbec nic těžkého.

Pampelišková koule

Tuto originální dekoraci budete mít hotovou za pár minut. A uvidíte, jak působivě bude vypadat ve vašem interiéru.

Potřebujete

 • polystyrenovou kouli
 • vatové tyčinky
 • nůžky
 • lepidlo
 • barvivo   

Postup

Vatové tyčinky nastříháte do požadované délky a potom je budete zapichovat do polystyrenové koule. Tyčinky by měly samovolně držet, v opačném případě, když by se stalo, že by vám tyčinky z koule vypadávaly, můžete použít malé množství lepidla. Jakmile budete mít kouli doslova posetou vatovými tyčinkami, naředíte si barvivo. Můžete potravinářské, ale i obyčejné temperky. To, jakou si zvolíte barvu, je čistě na vás. Konce tyčinek smočte v misce a nechejte uschnout. Mezitím si na špejli namotejte buď barevný papír anebo stačí špejli pomalovat například zelenou temperkou a finální kouli na špejli napíchnete.

Ovečka 

Tato krásná dekorace může být u vás doma i symbolem blížícího se jara. A navíc vám s tím mohou pomoci i děti.

Potřebujete

 • tvrdý papír
 • nůžky
 • vatové tyčinky
 • lepidlo
 • tužku
 • 2 dřevěné kolíčky na prádlo

Postup

Na tvrdý papír si nejprve nakreslete jeden větší a jeden menší ovál. Oba vystřihněte. Větší ovál bude tělo ovečky, menší hlava. Vezměte vatové tyčinky a odstřihněte takřka celou její plastovou část. Nechejte si jenom pár milimetrů pod vatovým válečkem. Nyní budeme lepit. Na větší ovál si po jeho vnějším obvodu naneste lepidlo. A začnete místo vedle místa skládat ustřižené vatové tyčinky. Pokračujte postupně směrem dolů, dokud nebudete mít celé tělíčko polepené. Stejně tak si na hlavičku naneste trochu lepidla a přilepte ovečce uši a čupřinu. Nakonec jí dokreslete oči a pusu. Hlavu přilepte k tělu, počkejte až lepidlo uschne. Potom už jenom lepidlem potřete dřevěné kolíčky, které budou sloužit jako nohy, a ovečku na ně nalepte. Jakmile lepidlo uschne, můžete si novou dekoraci umístit třeba na kočičky. A pokud jste se rozhodli, že si svůj byt trochu proměníte, máme pro vás další tipy. Co tak použít například rozbité CD nosiče? Tipy, co vše se s nimi dá dělat, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Olympionici Šebrle a Svoboda hrají ve filmu s oscarovým hercem

Připravte si doma hřejivý ajurvédský Masala chai, v zimě se...

Víte, jak pečovat o plot? Poradíme vám, aby zůstal dlouho...

Zasaďte právě teď okrasné cibuloviny, na jaře sklidíte...

Tabulová barva na zeď: Kreativní hit, který si zamilují...

Udělejte ze starého truhlíku nový designový kousek. Máme...

Zrecyklujte staré věci a vyrobte si nádherné designové...