Využijte prázdný prostor pod schody a udělejte tam dětem domeček

Dům 27. února 2018 | 11:36 — Šárka Vondráčková
Malé děti milují stavění bunkrů a domečků. Jestli však bydlíte v rodinném domě, kde máte i schody, vytvořte jim takové dětské království přímo pod nimi. Není to přitom nic těžkého, navíc využijete i nadbytečný prostor.
Dalších 6 fotografií v galerii
Pokud netrpíte nedostatkem úložného prostoru, splňte dětem jejich sen / Internet

Využít volné prostory pod schodištěm lze na desítky způsobů. Jestli ale patříte k rodinám, které až tak nebojují s nedostatkem místa, splňte sen vašich dětí a udělejte jim jejich vlastní domek. Zapojit do práce můžete klidně celou rodinu, včetně vašich ratolestí.

Děti projektanti

Pokud jste zruční řemeslníci nebo máte někoho takového v rodině, tak to pro vás bude jistě hračka, vyrobit ve volném prostoru pod schody stěnu domku, včetně dveří a oken. Možná, že na tuto práci budete muset pozvat i truhláře, ale co byste pro své drobečky neudělali. S dětmi ale určitě nejprve proberte, jak by jejich nové království mělo vypadat. Nechejte je, aby si udělali takový svůj vlastní „projekt“ a nakreslili si jej. Domluvte se s nimi i na barvě stěn. Holčičky určitě budou vděčné za fasádu natřenou dívčími barvami.

Zapojte celou rodinu

Domeček pak můžete dovybavit různými drobnostmi, například květenou v oknech i dalšími roztomilými doplňky, které můžete vybírat společně s nimi a stejně tak i zařízení domečku. Umí někdo z vaší rodiny pěkně malovat nebo šít? Tak je poproste, aby domek společně s vámi pomalovali nebo aby do něj ušili třeba záclonky či polštářky. Můžete použít i duhové pastelky, které vyrobíte z polámaných voskovek, které byste jinak vyhodili. Jak je vyrobit, jsme psali zde.

Tajemná chodba či zašívárna

Jestli se vám nechce pouštět do takových projektů, můžete zkusit tajemnou chodbičku. Tu jim také můžete pěkně pomalovat a udělat z ní třeba vstup do myší nory nebo tajemné jeskyně. Děti se v ní určitě budou rády schovávat. Kluci milují vláčky. Tak proč jim nevytvořit jeden zrovna pod schody? Stačí vám k tomu jen dvě okýnka, kterými mohou prolézat. Větším dětem můžete udělat z prázdného prostoru takovou „zašívárnu“, kde budou mít lenošku či oblíbené knížky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Odpočiňte si od nákupního shonu a užijte si vánoční čas v muzeu betlémů

Odpočiňte si od nákupního shonu a užijte si vánoční čas...

Nádherné pláže Evropy, které zatím neokupují davy turistů...

Nádhernou vánoční atmosféru si užijete doslova za humny. Na...

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou...

Nejlepší lázeňská města v Evropě, kde můžete během zimy...

Budoucnost turistiky: Jak budeme cestovat v roce 2028? Trendy...

Zavřít reklamu