Vytvořte si doma kousek moře. Máme pro vás tipy na úžasné dekorace z mušlí

Dům 23. února 2018 | 11:56 — Šárka Vondráčková
Také jste při úklidu narazili na sbírku vašich mušlí, které jste si přivezli z dovolené? Tak je nenechte zapadat zbytečně prachem a udělejte si z nich zcela originální dekorace, které nádherně ozdobí váš domov.
Dalších 7 fotografií v galerii
Nenechejte na mušle sedat prach a zužitkujte je / Shutterstock

Parádní úlovky z dovolené můžete jen tak ledabyle naaranžovat na parapet či poličku. Skvěle vypadají i naskládané ve sklenici nebo položené v dekorativním písku. Z mušlí však můžete vytvořit i mnohem nápaditější dekorace. 

Mořská zvonkohra

Na balkon nebo terasu si můžete vyrobit mušlí zvonkohru. Její výroba není náročná. Vždy, když si s ní pohraje větřík, si vzpomenete na svou letní dovolenou. K její výrobě budete potřebovat jen dřívka spojená do kříže, vlasec nebo provázek z přírodního materiálu a samozřejmě mušle. Do každé z nic udělejte dírku a provlékejte provázek, který musíte pod každou škebličkou zauzlovat, aby vám nesjížděla dolů.

Zasaďte sukulent

Mušle sluší sukulentům. Pokud máte doma velké mušle, můžete tyto rostliny zasadit přímo do nich. Jinak si vezměte nějakou větší skleněnou dózu, do které nasypete substrát určený pro sukulenty, kolem dokola obskládáte mušle a doprostřed zasadíte sukulent. Tyhle rostlinky nejenže vypadají naprosto skvěle, ale ještě ke všemu se o ně skoro nemusíte starat, protože jsou zvyklé přežívat v poušti.

Světelný řetěz

Tato dekorace dá trochu více zabrat, ale výsledek bude stát za to. Potřebujete světelný řetěz, kolem kterého poslepujete k sobě mušličky. Díky téhle kombinaci možná uslyšíte i šum moře!

Mořská domácnost

Mít domek někde u moře je krásná věc, ale ne pro naše zeměpisné podmínky. Ale proč si aspoň nezařídit interiér v tomto duchu? Zarámujte si pár mušlí do rámu, který si zavěsíte doma na stěnu. Mušle můžete barevně natřít, třeba na modrou barvu nebo neobvyklou zlatou. Z mušliček si také můžete vyrobit i věnec, který se hodí pro kteroukoliv roční dobu. Nebojte se využít i ty nejmenší nebo trochu polámané mušličky, protože v tom množství se to ztratí. A nebo si jimi oblepte zrcadlo. Získáte tím opravdu originální dekoraci. Velmi zajímavého efektu dosáhnete i tím, že polepíte zracadlo kousky starých CD nosičů. Návody a další tipy jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čína vyslala sondu k nebezpečné odvrácené straně Měsíce. Bude provádět speciální výzkum

Připravte si na Štědrý večer netradiční omáčku,...

Moka konvička aneb dopřejte si šálek voňavých dálek i doma

Udělejte si ovocné Vánoce. Krásné dekorace jim dodají punc...

Špatně upoutaný vánoční stromek na střeše auta se stává...

Tipy pro výběr a starost o živý vánoční stromek, aby vám...

Na namrzlá okna aut platí i levné domácí prostředky

Zavřít reklamu