Renovace schodů nemusí stát tisíce. Máme pro vás jednoduché a levné nápady

Dům 19. února 2018 | 13:13 — Šárka Vondráčková
Schody mají svůj účel daný. Vezmou vás z jednoho podlaží do druhého. Ale když jsou schody přeměněny na designové ohnisko, pak vyzdvihnete jejich funkci na další úroveň. Co takhle osvěžit schodiště? Na to, abyste vytvořili krásný výsledek, často nepotřebujete nákladnou renovaci.
Dalších 7 fotografií v galerii
Schody dokáží proměnit váš interiér / Pinterest

Když kupujete nový dům, často u toho přemýšlíte, čím jej vylepšit. A málokoho napadne schodiště. Přitom největším překvapením je, jak jednoduše dosáhnete změny pouhou úpravou schodů. Váš interiér rázem dostane jiný vzhled. Ať se rozhodnete dělat cokoli, nebojte se hrát si s nápady. Buďte odvážní, později můžete koncept nového schodiště uhladit a změny zmírnit.

Položte koberec

Schody často kloužou, vyzývají k přebroušení nebo jsou jen mimo požadovaný styl bydlení. Prvním rozhodnutím může být oživení prostřednictvím protiskluzových běhounů nebo umístění koberce. V obou případech je třeba tuto krytinu dobře upevnit, aby se z ní nestala nebezpečná skluzavka.

Hrajte si s barvami

Schodům můžete dát zcela nový vzhled tím, že je jednoduše natřete. Malovat můžete jednotlivé schody nebo úplně celé schodiště, a to v různých barvách. Schody mohou mít sice klasickou dřevěnou anebo bílou podobu, proč si je ale nenatřít třeba na modro, nebo každý jinou barvou, když to bude ladit s interiérem místnosti.

Obrazy a dekorace

Oživit můžete i stěnu kolem schodů. Proč by tam třeba nemohly viset obrazy. Nimrodi zase jistě rádi na zdi vystaví své trofeje. Pokud nejste příznivci starých uměleckých děl ani loveckých trofejí, využijte například fotky. Velmi pěkně mohou ozvláštnit schodiště i vaše osobní umělecké výtvory. Máte-li tvůrčí nadání, směle do toho. Vyrobte si vlastní obrázky a zavěste je na jednotlivé schody z boční strany. Nezapomeňte zvolit nějaký jednotící prvek, například stejné rámečky.

Nechejte téct vodopád

Naprosto jedinečného a originálního efektu dosáhnete tím, když schody prostě vytapetujete. Opět je na vaší fantazii, jakou tapetu zvolíte. Polepit schody můžete například vodopádem, který nastříháte podle šířky schodů. Nebo si kupte dekorativní samolepky, kterými můžete také čarovat.

Rozsviťte si pod nohami

V jednoduchosti je krása. Kromě zmíněných stylových běhounů, které zabraňují pádům z důvodu uklouznutí, můžete přidat řetězová osvětlení, bodová svítidla nebo tolik oblíbené LED pásky. Kdo se nebojí být trochu odvážný, může nechat schody rozzářit i neonovými barvami. Opět je ale potřeba vzít v úvahu celkový vzhled vašeho interiéru.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nezapomenutelný zážitek: Objevte kouzlo liduprázdné zěmě, kde zažijete opravdový pocit svobody

Nezapomenutelný zážitek: Objevte kouzlo liduprázdné zěmě,...

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo...

Prodlužte si léto. Krásné pláže, teplé moře i starověké...

Chcete krásné zážitky i fotografie? Pět tipů, kam se vydat...

Zima se blíží. Tyrolský poklad mezi ledovci láká všechny...

Pět dobrých rad pro plánování příští dovolené....