Oblečte váš interiér do tekuté tapety. Proti malbě poskytuje množství výhod

Dům 05. února 2018 | 14:12 — Šárka Vondráčková
Plánujete, že si letos váš domov vymalujete, a hledáte něco netradičního? Zkuste tekutou tapetu. Můžete si ji snadno nanést doma sami, navíc je zdravotně nezávadná a ekologická.
Dalších 5 fotografií v galerii
Tekuté tapety se hodí do všech interiérů, navíc umí vyhladit nerovnosti / Internet

I když klasické tapetování není již nějakou dobu tak populární, jako kdysi bývalo, stále je oblíbené a lidé se k tapetování obytných místností vrací. Klasické tapety jsou náročné na aplikaci, a pokud se v průběhu životnosti přestanou líbit, budou se i těžce odstraňovat. Tekuté tapety představují daleko lehčí aplikaci, navíc si můžete vybrat z nepřeberného množství barev i dekorů.

Co je tekutá tapeta

Jedná se o dekorativní omítku vyrobenou z celulózy, bavlny a hedvábí. Její příprava je velmi rychlá. Do směsi totiž pouze přidáte vodu a můžete začít s aplikací. Ani ta není složitá. Její nanášení je prakticky stejné jako třeba u sádry, tedy plastovým hladítkem. Konzistence tapety je ideální také pro byty, kde například není dokonale rovný povrch stěn, třeba po předchozích majitelích.

Odhluční i ušetří peníze za teplo

Vzhledem k tomu, že je tapeta vyrobena z materiálů, které se používají k výrobě izolačních materiálů, získává tím skvělé tepelně izolační vlastnosti. Tekutá tapeta o síle cca pět až deset milimetrů má daleko nižší tepelnou vodivost než například klasické cihlové zdivo, keramický obklad nebo sádrokarton. Díky tomu docílíte rychlejšímu vytopení místnosti. Směs bavlny, celulózy a hedvábí také vytváří dobrou akustickou izolaci. Tekutá tapeta se tak může používat zejména pro hudebny nebo zkušebny.

Prostor pro fantazii

S tekutými tapetami si také můžete popustit uzdu vaší fantazii. Dají se s nimi vytvářet nástěnné malby, obrazy, trojrozměrné obrázky, směs stylů. 

Snadná oprava

Oproti klasickým tapetám jsou tekuté tapety bezešvé, pružné, nepraskají. A pokud si myslíte, že k opravě budete potřebovat sadu zednického nářadí, tak se pletete. Postačí vám jenom plastová špachtle a voda. Velkou výhodou je to, že regulují vlhkost vzduchu v místnosti. Jsou prodyšné a povrch stěny dokáže pojmout značné množství páry, které v případě suchého vzduchu uvolňují zpět do prostředí.

Zdravotně nezávadné

Tekuté tapety mají další úžasné vlastnosti. Díky svému přírodnímu složení jsou totiž antistatické a antialergenní. Jsou tedy vhodné zejména pro alergiky a pro lidi trpící astmatem a onemocněním dýchacích cest. Neobsahují žádné chemikálie, ředidla, barviva a jiné látky dráždicí pokožku a dýchací cesty. Díky složení je tekutá tapeta ekologická a šetrná k přírodě.

Povrch zhotovený z tekuté tapety je stálobarevný a životnost je až 20 let, což je mnohem více než u klasického malířského nátěru. A velkou výhodou je i to, že po jejím nanášení nezůstane váš byt tolik znečištěný jako po klasické malbě. A pokud přesto všechno vám někde "ukápne", pak zkuste pár vychytávek, s kterými vám půjde úklid velice rychle. O těchto vychytávkách jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí historie s modernou, to je Caorle

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...

Pro milovníky romantiky i adrenalinu: Užijte si v Rakousku...

Moderní turistika s chytrým telefonem: Které cestovní...

Do Afriky bezpečně: Není se čeho bát, nadchne vás třeba...

Malajsií z jihu na sever od kulturní Melaky přes velkolepý...